Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     

 

Klausimai-atsakymai
Bendrieji klausimai
Laba diena noreciau paklausti, kokios Telsiu m. progimnazijos vykdo programas is uzsienio grizusiems vaikams. Aciu Spausdinti
2020-02-18 paklausė: vitalija sirtautiene

Laba diena, mokinys grįžęs iš užsienio bus priimtas į mokyklą pagal deklaruotą gyvenamą vietą ir mokykla sudarys sąlygas vaikui integruotis.

Sveiki, ar neplanuojama pagaliau tvarkyti gatvės prie Telšių "Nykštukas" darželio Žalgirio g.? Šaligatvio nėra, kelias - vienos duobės. Kam priklauso tvarkyti? Kiek tėvų su mašinomis rytais ir vakarais atveža vaikus į darželį, koks judėjimas ir pan. - kas iš to kelio belieka? Kam nors rūpi tai? Spausdinti
2020-02-03 paklausė: Telšiai
Laba diena, Jūsų aprašyta teritorija nėra Žalgirio g., o laisvas valstybinės žemės sklypas, kurio naudojasi tiek privačių namų, tiek daugiabučio namo, tiek darželio lankytojai ir darbuotojai.  Gavus leidimą iš Nacionalinės žemės tarnybos tvarkyti kiemą ir sutarus visoms suinteresuotoms pusėms dėl prisidėjimo lėšomis, kiemas galėtų būti tvarkomas. 
Sveiki,

Vietovė: Rainiai

Planuojam namų valdoje pasistatyti namelį ant ratų
Sklype kol kas nėra jokių statinių.

Įsivedėm elektros įvadą į valdą. ESO prašo leidimo statybai, nors Statybos neplanuojamos 2020 metais

Pas ką kreiptis savivialdybėje - kad gautume leidimą pasistatyti namelį ant ratų namų valdoje ?. Ar tam reikalingas leidimas ?

Ačiū už atsakymą

Ernestas
Spausdinti
2020-01-28 paklausė: Ernestas

Laba diena, informuojame, kad sąvokos „namelis ant ratų“ nei Lietuvos Respublikos statybos įstatyme, nei jį įgyvendinančiuose teisės aktuose nėra. Statybos įstatymo nuostatos taikomos tik statiniams, t. y. pastatams arba inžineriniams statiniams, turintiems laikančiąsias konstrukcijas, kurios visos (ar jų dalis) sumontuotos statybos vietoje atliekant statybos darbus, ir kuris yra nekilnojamasis daiktas. Pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4 knygos 4.2. straipsnio 3 dalį kilnojamieji daiktai pagal prigimtį yra daiktai, kurie iš vienos vietos į kitą gali būti perkelti nepakeitus jų paskirties ir iš esmės nesumažinus jų vertės. Jeigu Jūsų minimas „ namelis ant ratų“ atitinka šiuo požymius, jis laikytinas kilnojamuoju daiktu ir nėra statinys, todėl Lietuvos Respublikos statybos įstatymas ir jį įgyvendinantys teisės aktai jam negali būti taikomi ir statybą leidžiantis dokumentas jam yra nereikalingas.

Sveiki, noriu paklausti ar yra koks projektas, kuris dalinai finansuotų nuotėkų pajungimą Telšių mieste prie nuotėkų sistemos? ir aplamai kaip vyksta papunkčiui pajungimas prie nuotėkų sistemos?Kokius dokumentus reikia užpildyti ir kiek kainuoja?Kiek laiko trunka darbai? Spausdinti
2020-01-24 paklausė: Eglė
Laba diena, naujo projekto, kurio metu būtų dalinai ar visiškai nemokamai prijungiama individualus namas prie buitinių nuotekų sistemos, kol kas nėra. Šiuo metu įgyvendinamas 2017 metų projektas.
Nauji abonentai yra prijungiami prie nuotekų sistemos vadovaujantis LR Aplinkos ministro 2015 m. birželio 23 d. Nr. D1-500 įsakymu „Dėl naujų abonentų ir vartotojų prijungimo prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros reikalavimų patvirtinimo“.
Atsakant į klausimą dėl darbų organizavimo, informuoju, kad, jeigu gatvėje yra veikiantys centralizuotos sistemos vamzdynai, gavus prisijungimo sąlygas ir pasirengus kitus reikiamus dokumentus individualių vamzdynų klojimo ir prisijungimo darbus organizuoja pats savininkas, taigi darbų trukmę nusistato jis pats. Baigus darbus, turi būti padaryta išpildomoji topografinė nuotrauka, po to pasirašoma sutartis.
Dėl reikiamų dokumentų ir prisijungimo sąlygų reikia kreiptis į UAB „Telšių vandenys“, Plungės g. 55, Telšiuose, tel. (8 444) 60741.
Laba diena,
Kokiose Telšių r. ir miesto mokyklose, darželiuose teikiamas nemokamas maitinimas priešmokyklinukams nuo 2020-01-01. Kokiais kriterijais vadovautasi atrenkant pastarąsias įstaigas? Kaip bus nuo rugsėjo mėn? Dėkui už atsakymą.
Spausdinti
2020-01-13 paklausė: Brigita

Laba diena, Telšių rajone nuo 2020-01-01 nemokamas maitinimas priešmokyklinio amžiaus vaikams nėra skiriamas. Nemokamas maitinimas priešmokyklinio amžiaus neteikiamas, todėl ir įstaigos nebuvo atrinktos. Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi mokiniai, kurie bus mokomi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ir pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, turės teisę į nemokamus pietus nevertinant tėvų gaunamų pajamų.

Laba diena, ar savaitgaliais galimi triukšmingi būsto remonto darbai? Ačiū Spausdinti
2020-01-06 paklausė: Simona

Triukšmo prevencijos Telšių rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklių 31 punktas sako, kad “Tyliosiose zonose, taip pat gyvenamųjų namų teritorijose darbo dienomis nuo 22.00 val. iki 7.00 val., bei poilsio ir švenčių dienomis nuo 22.00 iki 9.00 val. draudžiama vykdyti ūkinę, gamybinę, statybų, remonto, rekonstrukcijos ar kitokią veiklą, kuri trikdytų, neigiamai veiktų žmonių sveikatą, darbą, poilsį arba miego kokybę.”   Statybos darbai butuose savaitgaliais leidžiami nuo 9.00 iki 22.00, tačiau nuo 19.00 iki 22.00 yra vakaro metas ir triukšmas jau neleistinas ir užtraukia atsakomybę pagal LR administracinių nusižengimų kodekso 488 str. su sąlyga jei tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą. Darbo dienomis bute remontą daryti galima nuo 7.00 val. Galutinis atsakymas remonto darbus savaitgaliai atlikinėti galima nuo 9.00 val. iki 22.00 val. bet triukšmauti galima tik nuo 9.00 val. iki 19.00 val.

Sveiki,
kreipiuosi dėl mokesčio už atliekų tvarkymą.
Adresas : Vilniaus 12-29 , Telšiai priklauso mano anūkei, kuri gyvena užsienyje. Šiam bute niekas nėra deklaravęs gyvenamos vietos ir šiuo metu ten niekas negyvena.
Kokia tvarka atsisakyti mokesčio už šiukšles ?
Spausdinti
2020-01-03 paklausė: Irena

Laba diena, vietinė rinkliava už atliekų tvarkymą susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalies.  Dėl rinkliavos mokesčio sumažinimo (dėl atleidimo nuo kintamosios rinkliavos mokesčio dalies) už 2020 metus prašome Jūsų anūkę (galite ir Jūs jei turite įgaliojimą) kreiptis į UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“, adresu Turgaus a. 7, Telšių m., tel. 8-685-63751 arba el. p.: rasa.varpucianskiene@tratc.lt. Atleidimas nuo pastoviosios rinkliavos mokesčio dalies netaikomas, išskyrus atvejus, jei butas yra fiziškai sunaikintas, avarinės būklės ir neįmanomas naudoti ar remontuojamas ir jei remonto metu buste nėra gyvenama. Jei butas yra tinkamas gyventi, tokiu atveju Jūsų anūkė yra atsakinga už pastoviosios rinkliavos mokesčio dalies sumokėjimą nepriklausomai, kad butu niekas nesinaudoja.

Noriu paklaust, ar reikalingas gyventoju sutikimas, atidarant siuvykla gyvenamajame name, daugiabutyje? Kalbu apie Masčio 36 nama, o kaip gyventoju interesai, keliamas triuksmas? Negi nebereikia gyventoju sutikimo vykdant individualia veikla? Aciu Spausdinti
2019-12-05 paklausė: Asta

Laba diena, Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr.1178 “Dėl statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo patvirtinimo” nuostatomis, kuriose yra nurodyta Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodyta rūšių veikla, kuri galima gyvenamosios paskirties daugiabučiame (trijų ir daugiau butų) name ar jo patalpose, nepakeitus paskirties, neįrengus papildomo įėjimo, nedarant žalos bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiam turtui (jei jis yra) ir gyvenamajai aplinkai, nepažeidžiant trečiųjų asmenų gyvenimo ir veiklos sąlygų. Informuojame, kad į šį sąrašą siuvimo paslaugų veikla nėra įtraukta. Nežinant išsamesnių aplinkybių manytina, kad reikalingas statybą leidžiantis dokumentas patalpų paskirties keitimui, kuriam gauti turi būti parengtas projektas ir pateikti  gyventojų sutikimai (vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.85 straipsnio nuostatomis). Šis atsakymas pateikiamas pagal jo pasirašymo dieną galiojusius teisės aktus ir negali būti traktuojamas kaip institucijos sprendimas konkrečioje situacijoje.

Laba diena. Klausimas būtų toks, Telšiai, Minijos gatvė ar ira ateityje koks projektas numatytas naujai perasvaltuoti gatve. Nes kiekvienais metai 2 kartus per metus lopo duobės, o naudos jokios. Aciu Spausdinti
2019-11-25 paklausė: Remiga
Laba diena. Telšių mieste dar yra 19 km. gatvių žvyro danga, todėl didžiausias dėmesys yra šioms gatvėms išasfaltuoti. Be to, tvarkomos didžiausio intensyvumo magistralinės gatvės. Kada bus perasfaltuota Minijos gatvė negalime pasakyti.
Kuris Telšių rajono savivaldybės skyrius ir kokia specialistė pateikia VMI prie FM daugiavaikių šeimų sąrašus, kuriais vadovaujantis yra automatiškai pritaikoma lengvata žemės mokesčiui? Spausdinti
2019-11-14 paklausė: Rimantas

Laba diena, šią informaciją teikia visos Telšių rajono seniūnijos. Šiuo klausimu kreipkitės į Jums priklausančią seniūniją.

<< 1 2 3 4 5 6 ... 52 >> 
Užduokite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas: