Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Saulius Urbonas – apie finansinę paramą parapijoms

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skirta lėšų Telšių rajono parapijoms. Iš skiriamo finansavimo remontuojami maldos namų pastatai ir įsigyjamos reikiamos priemonės.

2015 metais Telšių rajono savivaldybė parapijoms skyrė 20 273, užpernai – 20 273 eurų. „Pagal galimybes lėšų parapijoms skiriame kiekvienais metais. Nors finansavimas tik iš dalies patenkina parapijų poreikius, tačiau viliamės, kad tikintieji pajus pokyčius bei naudą,“ – teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Šiais, 2016 metais, lėšų skirta kelioms rajono parapijoms. Viena iš jų – šiemet 115 metų jubiliejų mininti Gadūnavo Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia. Jos remontui skiriami 2 000 eurų.

Gadūnavo seniūnijos seniūnės Inesos Kesminienės teigimu, bažnyčios sutvarkymas – itin reikšmingas įvykis seniūnijos tikintiesiems: „Remontuojamos bažnyčios grindys, sienos, atliekami kiti darbai. Savivaldybės skirta parama – didžiulė dovana bažnyčios gyvavimo sukakčiai pažymėti, remontą paremia ir parapijiečiai.“

Varnių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus parapijai skirti 3 000 eurų. Pasak parapijos klebono Domo Gatauto, bažnyčioje bus įrengta įgarsinimo sistema.

„Remontas buvo reikalingas Kaunatavos Dievo Apvaizdos bažnyčios pastato stogui, darbams skyrėme 5 000 eurų,“ – informuoja Saulius Urbonas.

Kaunatavos kaimo bendruomenės pirmininkas Remigijus Gailis teigia, jog šiuo metu remontuojami bažnyčios stogo bokštai buvo itin prastos būklės, drėgmė patekdavo ir į pastato vidų. „Žmonės labai patenkinti prasidėjusiu remontu ir savo aukomis prisideda, kad bažnyčia būtų gražesnė ir jaukesnė,“ – sako bendruomenės pirmininkas.

Luokės Visų Šventųjų parapija iš Telšių rajono savivaldybės skirtų 1,5 tūkst. eurų pakeis klebonijos pastato langus. Luokės seniūnijos seniūno Česlovo Ubarto teigimu, pastato stogas ir dalis fasado – jau atnaujinti, o langai likę seni ir nesandarūs. Juos pakeitus, pastate bus šilčiau, pagerės ir išorinis pastato vaizdas.  

Ryškėnų Šv. Brunono Kverfurtiečio vardo koplyčios bendruomenės veiklai skirti 2,5 tūkst. eurų. Iš jų koplyčioje keičiamos grindys.

Telšių rajono savivaldybė šiemet taip pat skyrė 4 000 eurų Juozapavo sentikių religinei bendruomenei – cerkvės pastato remontui bei 1 000 eurų Telšių Šv. Mykolo cerkvėje įrengti gaisro signalizaciją.

Lėšos parapijoms paskiriamos Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pagal parapijų klebonų prašymus. Lėšas skirsto komisija, dalyvaujant Telšių vyskupijos atstovui.

 „Džiugu, jog pokyčiais parapijose rūpinamės bendromis pastangomis: savivaldybė, bendruomenių pirmininkai bei nariai, dvasininkai ir visi tikintieji,“ – teigia Administracijos  direktorius Saulius Urbonas. Jo teigimu, Savivaldybės ir dvasininkų bendravimas ir bendradarbiavimas yra būtinas, nes dvasininkai yra arti žmogaus, žino jų problemas ir lūkesčius.

Šiemet, minint tragiškų Rainių žudynių 75-ąsias metines, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sauliaus Urbono įsakymu 40 tūkst. eurų skirti ir Rainių kančios koplyčios remontui.


Telšių rajono savivaldybės administracijos inf. 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra