Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Administracijos direktorius Saulius Urbonas susitiko su Policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu

Gyventojų teises ir interesus atstovaujanti Telšių rajono savivaldybės administracija bendradarbiauja su įvairiomis valstybinėmis institucijomis. Viena iš jų – Lietuvos policija. Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas Vilniuje susitiko su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu. Pasitarimo metu aptarta rajono nusikalstamumo situacija, policijos ir savivaldos bendradarbiavimas ir jo perspektyvos.

Policijos departamente – policijos generalinis komisaras L. Pernavas su Administracijos direktoriumi S. Urbonu. 

Savivaldos bendradarbiavimas su policija

„Policijos pareigūnų darbas – vienas sudėtingiausių ir atsakingiausių. Policininkai – mūsų angelai sargai: pastebėję nusikaltimą ar ištikus nelaimei pirmiausia kreipiamės būtent į juos. Vienas iš valstybinių institucijų tikslų – rajono gyventojų ir svečių saugumas. Siekiant jį užtikrinti, būtinas bendravimas ir bendradarbiavimas tarp įvairių įstaigų,“ – taria Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. Jo vadovavimo administracijai metu įdarbinti du policijai talkinantys viešosios tvarkos specialistai: buvęs Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Artūras Stirbys ir Laimonas Vėlavičius. Savarankiškai arba kartu su policijos, Administracijos, kitų padalinių atstovais jie dalyvauja patikrinimuose, reiduose, prižiūri, kaip laikomasi teisės aktų reikalavimų, už kurių pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė, surašo administracinių teisės pažeidimų protokolus, atlieka patikrinimus pagal gautus pranešimus bei atlieka kitas funkcijas.

Policijos pareigūnai yra įtraukti ir į Administracijoje veikiančių komisijų – Saugaus eismo, Keleivinio transporto organizavimo sudėtį.

Be to, Telšių rajono savivaldybė dalinai finansuoja vaizdo kamerų įrengimą rajone, skiria lėšų vaizdo kamerų išlaikymui. 

Vaizdo stebėjimo kamerų nauda ir reikmė

Administracijoje ir jos teritoriniuose struktūriniuose padaliniuose – seniūnijose - nuolat rengiami policijos ir savivaldos atstovų pasitarimai. Jų metu priimami sprendimai dėl gyventojų saugumo užtikrinimo renginiuose, viešose vietose, dėl būtinybės organizuoti reidus, prevencines priemones ir kt.

Pastarąjį kartą – prajusią savaitę - policija ir savivalda tarėsi dėl Varnių seniūnijos saugumo gerinimo perspektyvų. Administracijos direktorius Saulius Urbonas, Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas, Telšių aps. VPK policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas ir kiti pareigūnai surengė susitikimą su seniūnijos bendruomene. Šioje seniūnijoje pastaruoju metu įvykdytos kelios vagystės ir plėšimai, partrenktas per pėsčiųjų perėją ėjęs nepilnametis. Iš įvykio vietos pasprukusį pažeidėją pavyko išaiškinti peržiūrėjus vaizdo stebėjimo kamerų įrašą. Varnių seniūno R. Bružo teigimu, kameros taip pat atlieka prevencinę funkciją – vietose, kuriose jos įrengtos, įvykdoma mažiau teisės aktų pažeidimų. Kadangi Varnių seniūnija – didžiausia rajone, keliose vietose vis dar būtų tikslinga įrengti vaizdo stebėjimo kameras, o kai kurias veikiančias pakeisti kokybiškesnėmis.

Susitikimas su Policijos generaliniu komisaru L. Pernavu

Administracijos direktorius Saulius Urbonas nuolat dalyvauja pasitarimuose su įvairių įstaigų vadovais. Pastarąjį kartą vykta į Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos: rajono padėtį ir perspektyvas aptarti su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu. Pasitarimo metu aptarta pareigūnų stygiaus ir darbo krūvio bei užmokesčio už jį problema, rajono ir šalies nusikalstamumo statistika, policijos reformos subtilybės bei kitos aktualijos.

Saulius Urbonas perdavė Linui Pernavui gyventojų atsiliepimus apie telšiškių pareigūnų darbą – teigiamų įvertinimų vis daugėja. Taip pat informavo apie kaimo vietovėse išgirstas nuomones dėl patruliuojančių pareigūnų trūkumo. Pasak Policijos generalinio komisaro, ateities prognozės nėra džiuginančios: didinti etatų skaičiaus neketinama, skirti daugiau pareigūnų į kaimiškas vietoves – taip pat. Tiesa, šalyje ketinama mažinti kabinetuose dirbančių pareigūnų skaičių – tuomet daugiau policininkų dirbtų viešose vietose vietose ir atliktų kitas funkcijas.

Telšių rajone apstu gyventojų pamėgtų vietų, kuriose policija patruliuoti automobiliais neturi galimybės, tai kenkia pėstute dirbančių pareigūnų operatyvumui. Tad Saulius Urbonas diskutavo su Linu Pernavu apie galimybę skirti policijai lėšų įsigyti dviračių ar riedžių. Šios transporto priemonės ne tik palengvintų pareigūnų kasdienybę ir darbo rodiklius, bet ir užtikrintų gyventojų saugumą. Policijos generalinis komisaras pritarė šiai minčiai ir padėkojo Administracijos direktoriui už rūpestį visų mūsų saugumu.

Spalio 2 dieną Lietuvoje minima profesinė policijos pareigūnų šventė – Angelų sargų diena. Spalį atvykti į Žemaitijos sostinę susitikti su Telšių aps. VPK pareigūnais ir savivaldos atstovais tikisi ir Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Administracijos direktorius Saulius Urbonas taip pat susitiko su Vidaus reikalų ministerijos kancleriu Algirdu Stončaičiu. Apie susitikimo naudą skaitykite artimiausiuose numeriuose.

 

Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra