Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Administracijos direktorius – apie investicijas kaimo vietovėms

Penktadienį Telšių rajono savivaldybės administracija pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonę „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ pateikė 10 projektinių pasiūlymų. Kokie kaimai gali tikėtis paramos ir kokie darbai suplanuoti, pasakoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. 

„Padėtis kaimuose palaipsniui gerėja, bet vis dar apstu problemų, kurias privalome išspręsti. Gyventojų saugumui ir patogumui turime tvarkyti ne tik susisiekimo infrastruktūrą, bet ir pastatus. Tad penktadienį pateikėme dešimt pasiūlymų Regiono plėtros departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos,“ - informuoja Saulius Urbonas.

Finansavimas po vertinimo bus skiriamas tik daliai projektų – tikimasi, bent pusei. Likusiems projektams įgyvendinti bus ieškoma kitų finansavimo šaltinių.

NEVARĖNAI

Parašytas projektas Nevarėnų miestelio viešosios infrastruktūros sutvarkymui. „Suplanavome įrengti elektros apšvietimo tinklus Nevarėnų mietelyje (gatvių ir parko šviestuvai), taip pat įrengtume ir atnaujintume šaligatvius Liepų g., Žemaičių g., Telšių g. ir sutvarkytume žaliąją zoną,“ - teigia Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius. Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

LUOKĖ

Viešąją infrastruktūrą tvarkyti numatyta ir Luokėje: įrengti šaligatvį ir apšvietimą Telšių gatvėje, įrengti turgavietę šalia skvero Šatrijos gatvėje. Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

KAUNATAVA

Numatytas ir Kaunatavos kaimo kultūros namų, sveikatos punkto ir bibliotekos pastato kapitalinis remontas. „Būtų tvarkomas stogas, fasadas, katilinė ir vidaus patalpos, esančios tarp kultūros namų ir bibliotekos,“ – suplanuotus darbus pasakoja Saulius Urbonas. Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

RYŠKĖNAI

Dar vienas pateiktas projektas - Ryškėnų administracinio pastato dalies, pritaikytos bendruomenės veiklai, kapitalinis remontas bei viešosios infrastruktūros sutvarkymas. Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

Pasak Sauliaus Urbono, suplanuotas dalies administracinės paskirties pastato, esančio Masčio g. 5, Ryškėnuose, kapitalinis remontas, sutvarkant tai pastato daliai priklausantį stogą ir fasadą.

„Taip pat sutvarkytume Liepų gatvės atkarpos nuo Liepų g. 5 iki Spindulio g., įrengiant šalčiui atsparų sluoksnį, skaldos pagrindą bei asfalto dangą, sutvarkant kelkraščius bei perkeliant keleivių laukimo paviljoną,“ – sako pašnekovas.

Žarėnuose apžiūrimos patalpos, kuriose planuojama įkurti priešgaisrinę tarnybą.

ŽARĖNAI

Telšių rajono savivaldybės administracija pateikė projektą ir dalies Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos ūkinio pastato rekonstrukcijai, įrengiant priešgaisrinės tarnybos patalpas ir taip pritaikant bendruomenės poreikiams. Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

„Gavę finansavimą, planuojame rekonstruoti dalį šalia Žarėnų „Minijos“ pagrindinės mokyklos esančio ūkinio pastato, o prie jo pastatyti priestatą. Statiniai būtų pritaikyti priešgaisrinės tarnybos veiklai,“ – dar vieną naujovę pristato Saulius Urbonas.

Vykdant rekonstrukciją būtų įrengti gręžtiniai pamatai, karkasinės sienos su apšiltinimu, vėjo, garso izoliacija bei metalinių fasado plokščių aptaisymu, taip pat būtų įrengtas stogas, sustatyti langai ir durys, įstatyti vartai su plieninėmis staktomis, atlikti vidaus apdailos darbai, įrengtos šildymo bei vėdinimo sistemos, vandentiekis, kanalizacija, sanitariniai mazgai, atlikti elektros montavimo darbai.

BUOŽĖNAI

Buožėnų kaime kapitaliai būtų remontuojama apie 400 m. Mokyklos gatvės: įrengtas apšvietimas, pėsčiųjų takas, lietaus nuotekų nubėgimas, asfaltas. Projekto vertė - 100 tūkst. eurų.

VIEŠVĖNAI

Čia suplanuotas Viešvėnų kultūros centro kapitalinis remontas: būtų keičiamas pastato stogas,  apšiltinamos pastato lauko sienos, pakeičiama dalis langų bei lauko durų. Taip pat planuojama išdažyti vidaus sienas, pakeisti grindis, kultūros centro salėje sutvarkyti sceną, vidaus duris.

NEVARĖNAI

Kapitalinis remontas reikalingas ir Nevarėnų kultūros centro vidaus patalpoms. „Esame numatę pakeisti šildymo sistemą, įrengti apšvietimą ir pakeisti elektros instaliaciją. Taip pat planuojama pakeisti grindų konstrukcijas didžiojoje ir šokių salėse, vidaus duris ir pertvaras, įrengti pakabinamas lubas, išdažyti sienas bei įrengti  priešgaisrinę ir apsauginę signalizaciją,“ – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.

Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

DEGAIČIAI

Čia būtų kapitaliai remontuojamas ir bendruomenės poreikiams pritaikomas Degaičių g. 5 esantis pastatas. Suplanuotas stogo, langų ir lauko durų keitimas bei 2 aukšto kapitalinis remontas: naujų konstrukcijų įrengimas, perdangų šiltinimas, šildymo sistemos pakeitimas, elektros instaliacijos pakeitimas, vėdinimo sistemos įrengimas, vandentiekio ir kanalizacijos atnaujinimas, priešgaisrinės ir apsauginės signalizacijos įrengimas, laiptinės ir vestibiulio remontas.

Projekto vertė - 250 tūkst. eurų.

Regiono plėtros departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos taip pat pateiktas projektas  dėl vandens gerinimo įrenginių statybos Telšių rajono gyvenvietėse. Vandens gerinimo įrenginiai, Sauliaus Urbono teigimu, būtų įrengti Gadūnavo mstl., Pupinių k., Rūdupių k., Pabalvės k. teritorijose. Projekto vertė – 240 tūkst. eurų.

„Šie projektai – tik maža dalis to, ko reikia ir trūksta kaimo vietovėms. Tad noriu patikinti – jei pateiktame sąraše neradote to, ko ieškojote, tai nereiškia, kad tokie darbai nebus atliekami. Projektus rašome ir teikiame ne tik Regiono plėtros departamentui, bet ir kitoms įstaigoms, tad palaipsniui patenkinsime ne tik miesto, bet ir kaimo vietovėse esančių darbų poreikį,“ – sako Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas.  

Telšių rajono savivaldybės administracijos inf. 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra