Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Telšiuose lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis

Antradienį Telšiuose lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Vizito metu ministras pirmiausia susitiko su Telšių rajono savivaldybės vadovais. Susitikimo metu buvo aptartos svarbiausios šiuo metu rajono problemos socialinėje srityje. Viena tokių problemų – pakankamas finansavimo užtikrinimas įgyvendinant institucinės pertvarkos projektus. Susitikimo metu Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas akcentavo, kad savivaldybė prisidėdama prie projektų įgyvendinimo norėtų jaustis užtikrinta, kad praėjus tam tikram laiko tarpui nebūtų keičiamos finansavimo sąlygos, kurios sukelia netikėtus ir neplanuotus iššūkius rajono biudžetui. Vienas tokių iššūkių - nefinansuojamas PVM socialinėms dirbtuvėms.

Taip pat pasitarimo metu akcentuota, kad rajonui yra svarbu užtikrinti projektinių veiklų tęstinumą, nes jų dabartinis aktualumas rajone patvirtina poreikį tęsti pradėtas veiklas ir ateityje. „Tam tikrus iškilusius nenumatytus pokyčius, susijusius su projektų finansavimo išlaidomis, artimiausiu metu aptarsiu su Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovais. Taip pat sprendimų bandysime ieškoti ir kalbantis su kitomis ministerijomis“, - susitikimo metu apie siekį užtikrinti sklandų projektų finansavimą kalbėjo ministras Linas Kukuraitis. Taip pat diskutuota apie poreikį keisti socialinės, švietimo bei sveikatos sritis reglamentuojančius teisės aktus, kad tam tikrose srityse būtų galima sklandžiai teikti paslaugas asmenims.

 

Iš kairės: Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė, Telšių rajono savivaldybės meras Kętutis Gusarovas ir LR socialinių reikalų ir darbo ministras Linas Kukuraitis
 
Vizitas buvo tęsiamas aplankant Telšių rajono senelių globos namus, grupinius gyvenimo namus VŠĮ „Gyvenkime kartu“. Abiejose įstaigose ministrui buvo aprodytos patalpos, pristatytos jų veiklos, pasikalbėta su įstaigų gyventojais, kurie noriai bendravo ir dalijosi savo patirtimis, bei aptartos didžiausios esamos problemos.