Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
 

Telšiuose statomame vaistų gamybos fabrike UAB „Escolit“ lankėsi LR Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis

Penktadienį Telšiuose statomame vaistų gamybos fabrike UAB „Escolit“ lankėsi  LR Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, LR Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Ekonomikos ir inovacijų ministro patarėjas Jonas Pinskus, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. UAB „Escolit“ yra visiškai jauna įmonė, todėl savo veiklą dar tik pradeda. Įmonė planuoja daugiausiai vykdyti šiais veiklos rūšis: vaistų gamyba bei gamtos mokslų ir inžinerijos moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla.

Vaistų gamyba. Planuojama, kad pajamos iš šios veiklos sudarys apie 95 proc. visų įmonės pajamų. Šią veiklą įmonė realizuos tokiu būdu: kurs vaistinius preparatus MTTP veiklų metu – registruos vaistus tikslinėse rinkose – pagal savo parengtas technologijas ir specifikacijas užsakys vaistus GMP reikalavimus atitinkančiose farmacijos gamyklose – pakuos ir parduos vaistus tikslinėse rinkose.

Gamtos mokslų ir inžinerijos moksliniai tyrimai ir taikomoji veikla. Planuojama, kad pajamos iš šios veiklos sudarys apie 5 proc. visų įmonės pajamų. Šią veiklą įmonė realizuos vėliau, kai jau turės sukurtą ir įsitvirtintą tikslinėse rinkose farmacinių produktų portfelį.

Šio vizito metu svečiams pristatyta fabriko struktūra, veiklos principai bei aprodyta visa fabriko teritorija. Svečiai didelį dėmesį skyrė ir akcentavo, jog svarbu yra užtikrinti, kad čia gaminami vaistai atitiktų visus standartus bei keliamus reikalavimus, o pati veikla būtų kuo palankesnė aplinkai ir orientuota į tvarumą. Sumontuota vėdinimo įranga užtikrina, kad gamyboje ne tik bus naudojamas švarus bei išgrynintas oras, bet ir į aplinką jis bus grąžinamas toks pat švarus ir išvalytas.

Planuoja, kad čia bus gaminami kieto pavidalo arba apvalkalą turintys vaistai, kurie bus tiekiami Lietuvos, Baltijos ir Europos šalių rinkoms. Įmonė bendradarbiauja su atsakingomis įstaigomis ir laboratorijose ar kitose aukštos kvalifikacijos reikalausiančiose pozicijose sieks įdarbinti rajono gyventojus, kurie turės reikalingą išsilavinimą. Iš viso šios įmonės administracijoje ir gamyboje numatyta sukurti iki 100 naujų darbo vietų.

Šiuo metu įmonėje toliau vykdomi įrangos montavimo, laboratorijų įrengimo darbai. Įmonės atstovų planuose numatyta, kad jeigu pavyks laikytis šiuo metu numatyto plano kitų metų pradžioje tikimasi baigti visus pasiruošimo darbus.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra