Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 

2019 METAIS SAVIVALDYBĖJE NEMOKAMA TEISINĖ PAGALBA SUTEIKTA 375 ASMENIMS

Telšių rajono savivaldybės administracijoje gyventojams teikiama valstybės garantuojama teisinė pagalba. 2019 metais šia teise pasinaudojo 375 asmenys – vienu daugiau, nei 2018-aisiais.

Savivaldybėje teikiama tik pirminė pagalba

Valstybės garantuojama teisinė pagalba yra pirminė ir antrinė. Telšių rajono savivaldybės administracijos teisininkai teikia tik pirminę pagalbą – konsultuoja ir rengia valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtus dokumentus, išskyrus procesinius. Pirminė teisinė pagalba taip pat apima patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, bet neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.

Pirminę teisinę pagalbą Telšių rajono savivaldybės administracijoje teikia Teisės ir administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Špakauskas.

Daugiausia pagalbos prašymų – civiliniais klausimais

2019 metais daugiausia pareiškėjų – 299 į Telšių rajono savivaldybės administraciją kreipėsi civilinės teisės klausimais: dėl šeimos narių tarpusavio išlaikymo, tėvystės nustatymo ir pripažinimo, santuokos sudarymo ir nutraukimo, sutuoktinių teisių ir pareigų, notarų ir antstolių veiklos ir kt.

Kasmet apie 30 asmenų savivaldybėje prašo konsultacijos dėl baudžiamosios teisės reguliuojamų santykių.

Iki 10 asmenų kreipiasi dėl darbo teisės reguliuojamų santykių: darbo sutarties sudarymo ir vykdymo, darbo užmokesčio, kompensacijų ir pan.

Pasikonsultuoti administracinės teisės klausimais kasmet atvyksta apie 5 asmenis.

Kontaktai prireikus paslaugų

Primename, kad pirminė teisinė pagalba neteikiama, jeigu pareiškėjo reikalavimai yra akivaizdžiai nepagrįsti; pareiškėjui tuo pačiu klausimu buvo suteikta išsami advokato konsultacija arba yra akivaizdu, kad jis tokią konsultaciją gali gauti nesinaudodamas valstybės garantuojama teisine pagalba; pareiškėjas kreipiasi ne dėl savo teisių ir teisėtų interesų, išskyrus atstovavimo pagal įstatymą atvejus.

Asmenys, norintys pasinaudoti nemokama pirmine teisine pagalba, kviečiami kreiptis į Telšių rajono savivaldybės administraciją adresu: Žemaitės g. 14, Telšiai, 102 kab. (I aukštas), tel. 8 444 56170, el. paštas: linas.spakauskas@telsiai.lt

Antrinė teisinė pagalba

Taip pat primename, kad antrinė valstybės garantuojama teisinė pagalba savivaldybėje nėra teikiama – savivaldybės teisininkas tik parengia prašymą Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai, kad ji skirtų asmeniui advokatą.

Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčų sprendimo ne teisme atvejais, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Antrinė teisinė pagalba taip pat apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, atlyginimą, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Antrinę teisinę pagalbą gali gauti piliečiai, kurių turtas ir metinės pajamos neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų turto ir pajamų lygių. Yra du turto ir pajamų lygiai: pirmasis turto ir pajamų lygis ir antrasis turto ir pajamų lygis.

Pirmajam pajamų lygiui nustatyti vertinamos asmens pajamos ir turimų išlaikytinių skaičius. Asmens pajamos per metus neturi viršyti 7,76 MMA (MMA – minimali mėnesinė alga nuo 2020 m. sausio 1 d. – 607 eurai).

Už kiekvieną išlaikytinį pridedama po 2,91 MMA per metus.

Gyvenime nutinka įvairiausių problemų, susiduriama su situacijomis, kurių žmogus nėra pajėgus išspręsti savo galimybėmis, tad Telšių rajono savivaldybės administracija kviečia gyventojus pasinaudoti savo teise į nemokamą teisinę pagalbą.

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365


Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra