Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 

Administracijos direktorius Imantas Motiejūnas – apie gatvių ir kelių tvarkymą

Susisiekimas yra vienas iš svarbiausių gyventojų saugumo ir patogumo veiksnių – kokybiška transporto infrastruktūra yra gyvybiškai svarbi gyventojams ir verslo subjektams. Telšių rajono savivaldybė nuolat sulaukia prašymų ir pati sistemina poreikį sutvarkyti tam tikras gatves tiek mieste, tiek kaimo seniūnijose. Kadangi poreikis yra didesnis už finansines galimybes, Telšių mieste ir rajone vis dar yra neasfaltuotų ar remonto laukiančių gatvių bei kelių. Tačiau kiekvienais metais, panaudojant įvairių šaltinių finansavimą, tą poreikį savivaldybei pavyksta sumažinti. Apie šiemet atliktus ir planuojamus kelių priežiūros darbus kalbame su Telšių rajono savivaldybė administracijos direktoriumi Imantu Motiejūnu.

Kiekvienais metais Telšių rajono savivaldybės taryba tvirtina vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą. Pagal jį tvarkomos gatvės, rengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, atliekami kiti darbai.

„Kai kurias gatves iš sąrašo jau išasfaltavome, kai kurioms atlikome kapitalinio remonto projektus. Ne mažiau darbų, atsižvelgdami tiek į finansines galimybes, tiek į gyventojų prašymus, planuojame ir 2020-iems metams. Telšių rajone yra apie 1 900 kilometrų vietinės reikšmės kelių, tad juos prižiūrinti Telšių rajono savivaldybės administracija atlieka vieną iš sudėtingiausių užduočių Lietuvoje – šis ilgis kilometrais yra trumpesnis tik už Vilniaus rajono savivaldybės,“ – teigia administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

Pagal šiemet patvirtintą vietinės reikšmės kelių (gatvių) priežiūros ir plėtros objektų sąrašą šiemet sutvarkytos, šiuo metu tvarkomos ar bus pradėtos tvarkyti  šios gatvės, keliai ar jų atkarpos:

1

Telšių miesto Saulėtekio g.  Nr. 1401 (autobusų sustojimo stotelė) 

2

Telšių miesto Sukilėlių g. Nr. 1388

3

Telšių miesto Plinkšių g. Nr. 1384 kapitalinio remonto projektavimas

4

Varnių sen. Varnių miesto  Birutės g. Nr. 1447 kapitalinio remonto projektavimas 

5

Varnių sen. Pavandenės mstl. Moteraičio g. Nr. Vr-44 kapitalinio remonto projektavimas 

6

Ryškėnų sen. Kuodžių kaimo kelio Nr. Rš-82 Kuodžių g. - Lieplaukės miškas-Kuodžiai  kapitalinio remonto projektavimas

7

Telšių miesto Šviesos  g. Nr. 1300

8

Telšių miesto Alyvų g. ir Alyvų skg. Nr. 1271 kapitalinio remonto projektavimas

9

Telšių miesto J. Janonio g. Nr. 1278 kapitalinio remonto projektavimas 

10

Telšių miesto S. Nėries g. Nr. 1295 kapitalinio remonto projektavimas

11

Gadūnavo sen. Buožėnų k. Mokyklos g., Kalnėnų k.-Vigantiškų k. Nr. Gd-112

12

Luokės seniūnijos kelias Nr. Lk -103 Luokės  mstl.  (Žemaitės g.) - Luokės mstl. (iki Kuršėnų g.) 

13

Luokės sen. kelias Nr. Lk-109  Baltininkai-Rapaliai-Biržuvėnai

14

Viešvėnų sen. kelias Nr. Ve-47 Getautė-iki Muitaičių g. 

15

Telšių miesto L. Giros  gatvė Nr. 1333

16

Telšių miesto Taikos skg. Nr. 1437

17

Telšių miesto Tryškių g.  Nr. 1302

18

Telšių miesto Klaipėdos gatvė  Nr. 1329

19

Telšių miesto Kretingos gatvė Nr. 1331  ir Tilžės g.  Nr. 1408

20

Telšių miesto Žalioji g. Nr. 1419

21

Upynos sen. kelias Nr. Up-15 Kaunatava  (Pavirvytės g.) - VRK  Nr. 194

22

Sodų bendrijos  „Ažuolas“ kelias Nr. Rš-96 Užgiriai-Leopoldo Andrijausko g.

23

Sodų bendrijos „Ąžuolas“, kelias Nr. Rš-44 Ažuolų Sodų 2-oji g., Užgiriai           

24

Sodų bendrijos „Klevas“, kelias Nr. Rš-45 Klevų Sodų 1-oji g.- Klevų Sodų 10-oji g.- Žemaičių Sodų 5-oji g., Užgiriai

25

Telšių miesto Tilžės g.  Nr. 1408 (pėsčiųjų takas)

26

Degaičių sen. kelias Nr. Dg-3 Telšės g.

27

Degaičių sen. kelias Nr. Dg-62 Gaudikaičiai-VRK Nr. A11  (apšvietimas)

Iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų šiemet, kaip ir kasmet, atliekama vietinės reikšmės kelių (gatvių) su žvyro, asfaltbetonio danga priežiūra, šalinami užaukštėję kelkraščiai, rengiamos eismo saugumo priemonės, atliekami kiti darbai.

Tvarkomas kelias į sodus

Administracijos direktorius I. Motiejūnas apžiūri pradėtus kelio į sodų bendrijas darbus. 

Šią savaitę pradėtas remontuoti kelias į Užgirių sodus. „Kapitaliai remontuojame apie 1,5 kilometro kelio ruožą (nuo įvažiavimo iki autobusų stovėjimo aikštelės ties parduotuve). Nutiesime visiškai naują važiuojamąją kelio dalį, bus įrengtos nuovažos, kelkraščiai, kelio pralaidos ir grioviai, lietaus nuotekų tinklai, veja, ženklinimo ir kitos eismo saugumo priemonės. Darbus baigsime iki šių metų pabaigos. Tad jau už kelių mėnesių į tankiai apgyvendintas sodų bendrijas ves naujas, patogus ir saugus asfalto kelias,“ – informuoja administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

Lėšų, atsižvelgdama į Telšių rajon savivaldybės administracijos prašymus, skyrė valstybė. Sodų bendrijose įsikuria vis daugiau nuolatinių gyventojų, tikimasi, kad šio kelio remontas taps puikiu pavyzdžiu tolimesniems planams tvarkyti sodų infrastruktūrą.

Telšių rajono savivaldybės administracija sulaukia prašymų ir pastabų dėl kelių būklės sodininkų bendrijose. Sodų kelių tvarkymas nėra savivaldybių savarankiškoji funkcija, daug kalbama apie būtiną teisinio reglamentavimo tvarką šiuo klausimu, tačiau realių sprendimų dėl sodų kelių tvarkymo iš savivaldybės biudžeto lėšų nepriimama.

Gyventojai prisideda savo lėšomis

Šią savaitę taip pat pradėtas remontuoti vietinės reikšmės kelias Biržuvėnai–Rapaliai–Baltininkai. Prie šio kelio tvarkymo savo lėšomis – 30 tūkst. eurų prisidėjo gyventojai.

Telšių rajono savivaldybės administracija primena skaitytojams, kad Telšių rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi sprendimą Nr. T1-234 „Dėl gatvių asfaltavimo bei vandentvarkos tinklų įrengimo eigos ir apmokėjimo už atliekamus darbu, kai dalį jų vertės savanorišku indėliu apmoka gyventojai, tvarkos patvirtinimo“. Remiantis šia tvarka, pirmenybė asfaltuoti teikiama toms gatvėms, prie kurių remonto gyventojai prisideda savo lėšomis.

Tvarkoma Pramonės gatvė

Šiais metais pradėta ilgai laukta  Telšių miesto Pramonės gatvės rekonstrukcija. Joje veiklą vykdo daugybė verslo subjektų: gamyklos, automobilių remonto dirbtuvės ir t.t. Šiemet Pramonės gatvė kapitaliai tvarkoma iš ES lėšų. Projekto įgyvendinimo metu rekonstruojama apie 1683 m ilgio Pramonės gatvė (atkarpa nuo Sedos gatvės iki Geležinkelio gatvės), diegiamos eismo saugumą gerinančios priemonės, rengiami lietaus nuotekų tinklai, gatvės apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai, automobilių stovėjimo aikštelę, autobusų apsisukimo aikštelė su keleivių laukimo paviljonu.

Pasibaigus Pramonės gatvei, prasideda Geležinkelio gatvė. Ja, kaip aplinkeliu, pasiekiamas Šiaulių plentas, gatve važinėja tiek prekes į pramonės rajoną pristatantys tiekėjai, tiek patys verslininkai ir kiti vairuotojai. Telšių rajono savivaldybės administracija kreipėsi dėl lėšų skyrimo šiai gatvei tvarkyti, tačiau kol kas pinigų neskiriama.

IMANTAS MOTIEJŪNAS, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius:

 

–        Telšių rajono savivaldybės administracijai vienodai svarbūs visi rajono gyventojai: tiek gyvenantys Telšių mieste, tiek kaimiškose seniūnijose. Kelių tvarkymas kainuoja didžiulius pinigus, o gaunamas lėšas tenka skirstyti ne tik miestui, bet ir likusioms dešimčiai seniūnijų. Dėl to visi darbai negali būti atliekami vienu metu – poreikis tvarkyti kelius yra daug didesnis už finansines galimybes. Nepažadu, kad visos gatvės, kurioms reikia remonto, bus sutvarkytos, o visi žvyrkeliai – išasfaltuoti per metus ar dvejus. Pažadu tik tai, kad padarysime viską, ką leidžia mūsų jėgos, kad kuo daugiau žmonių važinėtų saugiais ir patogiais keliais.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: