Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
 

LĖŠŲ BASEINO REMONTUI BUS SKIRIAMA JAU PO NAUJŲ METŲ

 Telšių mieste, „Ateities“ progimnazijos pastate, 1996 metais įrengtas baseinas, kuriame treniruojasi ir plaukti mokosi moksleiviai, negalavimų kamuojami suaugusieji, sportininkai bei visi pageidaujantieji. Nuo veiklos pradžios iki dabar – per dvidešimt trejus metus, baseinas ir jo erdvės buvo tvarkytos tik minimaliai, tad baseino, jo erdvių ir paties pastato būklė yra nepavydėtina. Pagaliau galime pasidžiaugti oficialiu patvirtinimu – reaguodama į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imanto Motiejūno prašymą, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šį mėnesį informavo, kad baseino kapitaliniam remontui bus skirta per pusantro milijono eurų.

Rugsėjo 5 dieną Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl galimybės kapitaliai sutvarkyti Lygumų gatvėje esantį baseiną.

Spalio mėnesį gautas atsakymas, kad jau 2020-aisiais bus skiriama pirmoji finansavimo dalis, o bendra ministerijos skiriama suma – 1 mln. 544 tūkst. eurų.

„Investuojame į viešųjų erdvių tvarkymą, administracinių pastatų remontą, remiame kultūrą, bendruomenes bei daugybę kitų sričių, bet vaikai, senjorai, sportininkai bei kiti, kurie naudojasi baseinu, kaip sveikatos, sporto šakos, ugdymo, laisvalaikio šaltiniu, likę užmiršti – priversti lankyti dvidešimt trejus metus neremontuotą baseiną,“ – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

Baseinas – mažųjų piliečių mokykla

Telšių sporto ir rekreacijos centrą šiuo metu lanko 381 moksleivis. Beveik ketvirtadalis, 22 procentai, privalo nuolat treniruotis baseine: 43 plaukimo, kaip sporto šakos, moksleiviai, 28 šiuolaikinės penkiakovės (trikovės) šakos ugdytiniai. Be to, lankyti baseiną privaloma ir 13 kitos sporto šakos – irklavimo moksleivių.

Baseinas yra ir mūsų mažųjų piliečių – pradinukų gebėjimų lavinimo šaltinis. Telšių rajono savivaldybė su rėmėju įgyvendina socialinę akciją „Antrą klasę baigi – plaukti moki!“, kasmet net apie 400 Telšių rajono antrokų „Ateities“ progimnazijos baseine išmoksta plaukti ar lavina savo įgūdžius (pvz.: 2016-2017 m. baseiną lankė 404, 2017-2018 m. – 414 antrokų). Antrokams įteikiami Plaukimo programos mokymo diplomai.  Pažymėtina ir tai, kad Telšių rajono savivaldybė, „Ateities“ progimnazija ir privati bendrovė yra idėjos autoriai - pirmieji Lietuvoje, už savo lėšas pradėję mokyti vaikus plaukti.

Būsimi remonto darbai

Kapitalinis remontas reikalingas ne tik baseinui ir jo patalpoms, bet ir erdvaus pastato išorei. Būtina pakeisti baseino langus ir duris, apšiltinti visą pastatą, sutvarkyti visą pastato vidų. Ypač daug problemų kelianti yra baseino inžinerinė sistema, todėl būtina kapitaliai remontuoti santechniką, šildymą, vėdinimą, elektrotechniką ir t.t.

„Siekiant užtikrinti visuomenės saugumą, baseinas ir jo erdvės privalo atitikti aukščiausius saugumo bei kokybės rodiklius. Vandens kokybė, švara, tvarka yra užtikrinta, naudotis baseinu galima, tačiau dabartinę situaciją privalome keisti. Inžinerinių sistemų būklė yra kone tragiška, baseino pastatas, sujungtas su renovuotu mokyklos pastatu, taip pat prastos būklės. Visos erdvės – tiek dušai, tiek persirengimo kabinos ir t.t., privalo būti kapitaliai pertvarkytos. Darbų apimtys – didžiulės, laukia sudėtingas ir atsakingas darbas, tačiau jų rezultatas džiugins ir teiks naudos visai rajono bendruomenei. Tikiu, kad po remonto mes išugdysime dar daugiau puikių sportininkų, nes vaikams ir jaunimui moderniame baseine ir jo erdvėse bus daug maloniau lankytis,“ – informuoja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Imantas Motiejūnas.

Pirmasis būsimas pokytis – bus kapitaliai suremontuotas pats baseinas. Jo patalpose bus suformuotos vyrų ir moterų drabužinės su spintelėmis daiktams, vyrų ir moterų prausyklos, sanitariniai mazgai, kriauklės, plaukų džiovintuvai, bus iki 10 persirengimo kabinų, kurių dalis bus pritaikytos asmenims su negalia.

Be to, baseino patalpose planuojama įrengti ir pirtį ar net kelias skirtingas, greta jų bus dušas bei poilsio zona. Buvusio garažo vietoje suplanuotas baseinas vaikams ir sūkurinė vonia.

Laukiančius pokyčius puikiai įsivaizduoja tie, kurie vyksta pailsėti į kitų rajonų pastatytus ar rekonstruotus modernius baseinus. Po kapitalinio remonto kitiems rajonams atitenkančios pajamos už baseino lankymą liks Telšiuose – prognozuojama, kad klientų skaičius „Ateities“ progimnazijos baseine ženkliai padidės.

 

SKAISTĖ SADONYTĖ

El. p. skaiste.sadonyte@telsiai.lt      
Tel.: (8 444) 22365

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra