2022-10-21 Atnaujinimo data: 2022-11-17
Spausdinti

Forumas

 

IQ FORUME – apie Telšių plėtros strategiją, globalius ir vietos iššūkius regiono verslui 
 

Kasmet antrą lapkričio penktadienį švenčiama profesinė verslo atstovų šventė – Verslo diena. Šiemet, lapkričio 11-ąją, Verslo dienai paminėti Telšiuose vyks IQ forumas „Telšē StarTown“. Tai – renginys, sukviesiantis ne tik Žemaitijos sostinės, bet ir visos Lietuvos verslo, politikos ir visuomenės lyderius, taip pat svečius, kuriems aktualios investicijos Telšių regione.

„Apie investicijų pritraukimą, jų svarbą savivaldybės stiprinime kalbame nuolatos. Tačiau šioje srityje mums reikia ir realių žingsnių, ir veiksmų, kurie mums leistų tai sustiprinti. Verslo forumo „Telšē StarTown“ pagrindinė dedamoji ir akcentas – pristatoma konkreti identifikuota pramonės parko steigimui numatyta teritorija, į kurią kviesime investuotojus atkreipti dėmesį. Savivalda esame pasiruošusi visomis priemonėmis lengvinti sklandų verslo atėjimą į Žemaitijos istorinį centrą sostinę Telšius: siūlome paramą jauniems verslams, biudžete numatėte lėšas tam tikrų mokesčių kompensavimui, mūsų komanda yra pasiruošusi konsultuoti ir teikti profesionalą pagalbą. Todėl tikiu, kad sutelkę jėgas ir atlikę visus namų darbus su šiuo forumu žengsime realų žingsnių ir tai pavyks įgyvendinti“ – prieš verslo forumą „Telšē StarTown“ kalba Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

„Džiaugiuosi, kad IQ forumas pagaliau atkeliavo ir į Telšius. Tai – puiki platforma susitikti regiono politikos ir verslo lyderiams, pasidalinti idėjomis, planais ir problemomis. Forume aptariamų temų spektras aprėpia nuo vietos iki tarptautinių tendencijų, nes globaliame pasaulyje, ypač šiais krizių ir sukrėtimų laikais, visi esame itin susiję“,– teigė IQ žurnalo vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius.  

IQ forumo partneriai Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Finansų ministerija regionų verslininkams ir sprendimų priėmėjams pristatys Europos Sąjungos „Next Generation EU“ finansuojamą planą „Naujos kartos Lietuva“, o diskusijose su verslo ir savivaldos atstovais bus aptariama, kaip racionaliausiai panaudoti šias investicijas.

„Naujos kartos Lietuva“ plane numatytos reformos ir investicijos į žaliąją energetiką ir transportą, skaitmeninimą, švietimą, sveikatos ir socialinę sritis didins Lietuvos atsparumą galimoms krizėms ateityje. Šios 2,225 mlrd. eurų investicijos skatins tvarų, į aukštą pridėtinę vertę orientuotą, Lietuvos ekonomikos augimą tuo pačiu investuojant ir į žmonių kompetencijas bei įgūdžius.

IQ forume pranešimus skaitys Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius  Vaščega, Finansų ministerijos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų atstovai. Forumą vainikus diskusija „Telšių regiono tvari plėtra: kur esame ir kur link einame“.

IQ forumo Telšiuose pradžia – 11 val., renginys vyks Telšių Ješivoje, Iždinės g. 11.

Renginys nemokamas, registruotis galima čia

Programa:

Laikas

Pranešimas

11.00  Sveikinimai
11.10 Naujos kartos Lietuva" - reformos ir investicijos padėsiančios stiprinti Lietuvą. LR Finansų ministrė Gintarė Skaistė
11.40  Europos Sąjungos atsakas į krizes: nuo karo Ukrainoje iki energetinio saugumo. Marius Vaščega, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas."
12.10  „Ko reikia regionui, norint žaisti investuotojų pritraukimo lygoje?”. Pranešėjas VšĮ Investuok Lietuvoje direktorius Elijus Čivilis
  12.40 – 13.10 Kavos pertrauka
13.10  Investicijų pritraukimo į Telšių rajoną galimybių studija. Mantas Serva, Telšių rajono savivaldybės vicemeras
13.40  Verslo potencialas Telšių regione. Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis
14.10  Diskusija
14.40 Forumo pabaiga

Po forumo, informacija bus papildyta – įkelsime skaitytus pranešimus.

#TelsēStarTown