Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Liepa
    2021     
 

 

 

DALYVAUJAMASIS BIUDŽETAS

 .

 

 

 

Dalyvaujamasis biudžetas, kuris keičia

Projekto „Dalyvaujamojo biudžeto taikymas Baltijos jūros regione” (EmPaci) partneriai pristato įrodymais paremtą sėkmingą dalyvaujamo biudžeto įgyvendinimo patirtį iš skirtinų pasaulio vietų – Dalyvaujamojo biudžeto gerųjų praktikų gidą. Šis vadovas buvo parengtas glaudžiai bendradarbiaujant Klaipėdos universiteto ir Rostoko universitetų mokslininkams.

Šis DB planavimo vadovas yra ypatingas tuo, kad jame analizuojami sėkmingos DB iniciatyvos Baltijos jūros regione ir jos ribų. Taip pat minėtajame dokumente nagrinėjami jau esami DB metodai kitose šalyse bei pristatoma geriausios praktikos atvejai. Pristatomi sėkmingi DB atvejai Vokietijoje, Lenkijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Prancūzijoje, Kanadoje, Kinijoje, Islandijoje bei Brazilijoje. Pateikti pavyzdžiai gali būti puiki įžvalga ir įkvėpimas vietinės valdžios atstovams ateities DB iniciatyvoms, nes jie išryškina specifines savybes, dizaino principus ir novatoriškas idėjas, dėl kurių pasirinkti PB atvejai ir įkvepia.

Kiekvienas pasirinktas analizuoti atvejis yra trumpai charakterizuojamas, pateikiant faktus apie savivaldybę, DB ir jo pagrindinę struktūrą, trumpą istoriją. Tačiau pagrindinis tikslas buvo pateikti ne detalizuotą aprašymą, o tik pagrindinius faktus. Nuorodos, kuriose galima rasti išsamesnės informacijos, taip pat yra pateikiamos. Kiekvieno atvejo pristatymas yra lydymas šių klausimų:

      1. Kokią specifinę problemą DB gali padėti išspręsti?
      2. Kurios idėjos ar dizaino sprendimai paverčia DB atvejį inovatyviu ar sėkmingu lyginant su kitais?
      3. Kokie iššūkiai gali kilti įgyvendinat būtent šį DB atvejį?

Kadangi dizaino reikalavimai ir galimybės labai priklauso nuo savivaldybės dydžio, šiame dokumente pateikti atvejai yra suskirstyti pagal savivaldybių dydį gyventojų atžvilgiu. Buvo nustatytos šios dydžio kategorijos:
     • Mažos savivaldybės – iki 100 000 gyventojų;
     • Vidutinio dydžio savivaldybės - 100 000-250 000 gyventojų;
     • Didelės savivaldybės - 250 000 – 1 mln. gyventojų;
     • Meda didelės savivaldybės – daugiau nei 1 mln. gyventojų.

Vadovas atspindi atvejus, su kuriais susidūrė visa „EmPaci“ projekto komanda, atlikdama tyrimą, kuriuo buvo siekiama sukurti savo PB projektus.

DB yra demokratiškas sprendimų priėmimo procesas, kuriame dalyvauja paprasti žmonės rengiant ir priimant savivaldybės ar valstybės biudžetą. Baltijos jūros regione tik kelios savivaldybės reguliariai taiko DB procesą. Jeigu jus sudomino DB arba norite prisidėti plėtojant DB, galite susisiekti su savo šalies nacionaliniu arba artimiausiu  EmPaci partneriu.

Tinklapyje www.empaci.eu galima sužinoti daugiau apie projektą ir naujausius nacionalinių partnerių, dalyvaujančių projekte, rezultatus ar socialines ataskaitas.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra