Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gruodis
    2021     
 

Ketvirtadienį su oficialiu vizitu Telšiuose lankėsi LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Pirmojoje oficialaus vizito dalyje vyko susitikimas Savivaldybėje. Jo metu aptarta rajono situacija vakcinavimo, testavimo srityse, esama situacija bei ateities planai Regioninėje Telšių ligoninėje. Po susitikimo savivaldybėje LR Sveikatos apsaugos ministras apsilankė Telšių mobiliame tyrimų punkte, Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje, Regioninėje Telšių ligoninėje. Apsilankymų metu bendravo su įstaigų darbuotojais, apžiūrėjo gydymui pritaikytas patalpas ir diskutavo su vadovais apie galimus ir reikiamus pokyčius sveikatos priežiūros srityje.

Dalyvavo LR Seimo nariai Valentinas Bukauskas ir Rimantė Šalaševičiūtė, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė Zakarauskienė, laikinai Savivaldybės gydytojo pareigas einanti Roma Mikalčienė, Savivaldybės tarybos narė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Simona Simaitytė.

Rajono situaciją vakcinavimo, testavimo srityse pristatė L.Zakarauskienė. Vakcinaciją rajone vykdo Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centras, todėl Ministrui pirmiausia pristatyta Telšių mobilaus punkto veikla, kuriame šiuo metu atliekamų tyrimų skaičius per dieną siekia 250-300 testų. Atkreiptas dėmesys, jog šių metų rugsėjo 8 dieną nustatyti net 42 teigiami atvejai, kai tuo tarpu 2020 m. rugsėjo 9 dieną – 2. Iš viso paimta ėminių Telšių mobiliame punkte 2021 metais  - 22 127 per 8 mėnesius, o 2020 m. - 9 868 per 10 mėnesių.  Taip pat pristatyta, jog kasdien testuotis į Telšių mobilų punktą atvyksta ir gyventojai iš kitų rajonų – jų dalis siekia apie 10-15 procentų visų dienos ėminių. Taip pat susitikimo metu atkreiptas dėmesys į kylančias problemas testavimo srityje: neaptinkami Covid – 19 ligos atvejai bei situacija dėl greitųjų antigeno testų naudojimo Covid – 19 ligai nustatyti. Pristatant situaciją dėl vakcinavimo rajone, pasidžiaugta, jog šiuo metu vakcinuotų gyventojų skaičius rajone siekia 54 proc., o daugiausia paskiepyta 65-69 metų amžiaus gyventojų. Per dieną vakcinavimo centre galima paskiepyti iki 400 asmenų, o siekiant vakcinacijai sudaryti kuo palankesnes sąlygas rajone, ji vykdoma įmonėse, ,,Skiepobuse“ prie prekybos centrų, seniūnijose, 2 vakcinavimo centruose. Visgi, rajone kaip ir kitose Lietuvos vietose susiduriama su gyventojų pasyvumo skiepytis problema.

Regioninės ligoninės direktorė J.Seiliuvienė pristatydama situaciją, priminė praėjusių metų itin įtempta rudenį ir dėkojo visai įstaigos komandai, nes ir šiuo metu ligoninėje yra atidarytas Covid‘o skyrius. Vadovė pasidžiaugė išaugusiu naujagimių, gimusių šioje ligoninėje, skaičiumi, taip pat tuo, jog  2020 metais įstaigos kolektyvą papildė 16 naujų specialistų, metų finansinis rezultatas tapo teigiamas. Tačiau kalbėdama apie ligoninės ateitį atkreipė dėmesį į situaciją psichiatrijos srityje. Direktorė taip pat pasidžiaugė, jog Savivaldybės skiriamas finansavimas ir parama yra ženkliai išaugusi per pastaruosius metus – šiemet įstaigai skirta virš 300 tūkst. eurų. savivaldybės biudžeto lėšų.

Vizito Telšiuose metu LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, jog šiuo metu esame jau naujame etape kovojant su visa koregavusiu koronavirusu. Akcentavo, jog praėjus šiam sudėtingam laikotarpiui išvysime dar labiau bendradarbiaujančią ir sustiprėjusią savivaldą, o ši krizė apnuogino problemas ir padėjo visiems susitelkti. Ministras nuoširdžiai dėkoja medicinos darbuotojams, savivaldybės komandai ir kitų įstaigų specialistams už visa, kas buvo padaryta ir yra daroma dėl visų mūsų sveikatos bei saugumo. Taip pat kvietė atkreipti dėmesį, jog greitieji antigeno testai – tik pagalbinė priemonė valdyti pandemiją, o Lietuva yra viena pirmaujančių valstybių centrinėje Europos dalyje pagal vakcinavimo tempą ir turi prieinamus bei naudojamus visų rūšių esančius testus šiam virusui nustatyti.

Ministras po susitikimo savivaldybėje apsilankė Telšių mobiliame tyrimų punkte, Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje, Regioninėje Telšių ligoninėje. Apsilankymų metu bendravo su įstaigų darbuotojais, apžiūrėjo gydymui pritaikytas patalpas ir diskutavo su vadovais apie galimus ir reikiamus pokyčius sveikatos priežiūros srityje.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: