Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Spalis
    2021     
 

Mero veikla
KETVIRTADIENĮ TELŠIUOSE SU OFICIALIU VIZITU LANKOSI JAV AMBASADORIUS LIETUVOJE ROBERT S. GILCHRIST

Susitikime taip pat dalyvavo ir JAV Kultūros atašė Caitlin Nettleton, Ambasados viešųjų programų koordinatorė Greta Armonaitytė. Priėmimo metu Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Administracijos direktorius Tomas Katkus su JAV Ambasadoriumi aptarė esamą situaciją dėl COVID-19 pandemijos valdymo rajone, vakcinavimo procesą bei pasidalino gerąja patirtimi, kaip būtų galima esamą situaciją pagerinti.

Susitikimo metu taip pat aptartas Telšių ješiboto pastato išsaugojimo projektas. JAV Ambasadorius pasidžiaugė šiuo projektu ir atkreipė dėmesį, jog pastato išsaugojimas bei įveiklinimas labai svarbus visai žydų bendruomenei, o šiemet Savivaldybei skirta Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėka už Telšių ješiboto pastato išsaugojimą ir pritaikymą edukacinėms, visuomeninėms, kultūrinėms veikloms tai dar kartą patvirtino.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBEI – ENERGETIKOS MINISTERIJOS AUKSINĖ KRIVULĖ „PAŽABOJĘ VĖJĄ“

Lietuvos savivaldybių asociacija kasmet rengia „Auksinės krivulės laureatų ir riterių“ apdovanojimus, kurių tikslas – pagerbti fizinius ir juridinius asmenis, nusipelniusius Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui, įvertinti didžiausią pažangą atskirose srityse padariusias savivaldybes.

Iš viso apdovanojimų ceremonijoje, vykusioje Nacionaliniame dramos teatre, tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė 16 –a „Auksinės krivūlės“ statulėlių.

Telšių rajono savivaldybė yra lyderė pagal 2021 m. vėjo elektrinių įrengtosios galios pokyčius savivaldybėse: 2020 m. vėjo elektrinių įrengtoji galia buvo 9,66 MW, o 2021 m., įrengus Pabalvės 70 MW vėjo elektrinių parką, vėjo elektrinių įrengtoji galia padidėjo iki 79,66 MW.

Plačiau
Savivaldybės meras susitiko su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo atstovais aptarti mokytojų bendruomenei svarbių klausimų

2021 m. spalio 6 d. vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Telšių rajono susivienijimo pirmininkė Lina Dijokienė ir profesinės sąjungos atstovai aptarti mokytojų bendruomenei svarbi klausimai. Susitikime taip pat dalyvavo mero patarėja Danutė Mažeikienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė ir Telšių pedagoginės psichologinės tarnybos vedėja Lina Vičkačkienė.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS: ketvirtadienį įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis. Svarbiausi sprendimai glaustai

Vienas iš svarbiausių klausimų, dėl kurio tarybos nariai turėjo apsispręsti, pradėti ar ne derybas, kad VŠĮ Telšių regioninės ligoninės antruoju dalininku taptų valstybė (iki šiol yra tik vienas dalininkas – savivaldybė). Tarybos nariams rūpėjo, kokiomis sąlygomis tai būtų padaryta. Posėdžio metu į daugelį klausimų atsakyta: priėmus tokį sprendimą nauda rajono žmonėms būtų akivaizdi, nes valstybės ketinimai yra mūsų ligoninę aprūpinimo, paslaugų prieinamumo ir kokybės atžvilgiu pakelti į aukštesnį lygį nekeičiant jos dabartinio (regioninės ligoninės) statuso. Tai reikštų ir ženkliai didesnį finansavimą. Taryba, išklausiusi ligoninės direktorės Jovitos Seiliuvienės paaiškinimus, nutarė pritarti pradėti procedūras dėl valstybės, kaip antrojo dalininko, atsiradimo ligoninės valdyme.

Plačiau
ZIGMONTUI ŠIMKUI ĮTEIKTAS LIETUVOS TAUTINIO OLIMPINIO KOMITETO (LTOK) MEDALIS „UŽ NUOPELNUS OLIMPIZMUI“

Šis apdovanojimas yra teikiamas sportininkams, treneriams, sporto organizatoriams, sporto rėmėjams už nuopelnus skleidžiant olimpines idėjas, olimpinę dvasią, už paruoštus aukšto meistriškumo sportininkus garbingai atstovavusius Lietuvą aukšto rango tarptautinėse varžybose.

Nepriklausomos Lietuvos sunkiosios atletikos pradininkas, nusipelnęs ilgametis sunkiosios atletikos treneris, Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidiumo narys Zigmontas Šimkus yra paruošęs visą būrį sportininkų Lietuvos rinktinės sudėtyse  garsinusių Lietuvą Europoje ir pasaulyje. Jo auklėtiniai yra užėmę aukštas prizines vietas Europos jaunimo čempionatuose (V. Rubinas, I. Kačinskas), laimėję prizines vietas Pasaulio studentų (M. Šimkus) ar Lietuvos sunkiosios atletikos vyrų čempionatuose (L.Kvietkauskis), daug jo auklėtinių yra dalyvavę  universiadose, Europos ir Pasaulio suaugusių čempionatuose. 

Plačiau
Šis įvertinimas – tai bendras didelės mūsų komandos nuopelnas!

Džiugi žinia👏 - šiemet tradicinė padėka vietos savivaldos įstaigoms už jų išskirtinį dėmesį ir paramą tautinių mažumų kultūros, paveldo ir atminties įamžinimo projektams, skatinantiems tarpusavio pažinimą ir tarpkultūrinį dialogą atiteko mūsų Telšių rajono savivaldybei už Telšių ješiboto pastato išsaugojimą ir pritaikymą edukacinėms, visuomeninėms, kultūrinėms veikloms.

Plačiau
KETVIRTADIENĮ SU OFICIALIU VIZITU TELŠIUOSE LANKĖSI LR SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRĖ MONIKA NAVICKIENĖ IR VICEMINISTRĖ VILMA AUGIENĖ

Vizito, kuriame dalyvavo Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva,  Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė, pradžioje aplankytos kelios socialinės įstaigos. Ministerijos vadovės apžiūrėjo jų patalpas, bendravo su čia dirbančiu personalu ir paslaugas gaunančiais asmenimis, taip pat diskutuota dėl  kylančių problemų, veiklą reglamentuojančių teisės aktų taikymo.

Pirmiausia apsilankyta Duseikių socialinės globos namų Grupinio gyvenimo namuose Telšiuose. Jie įkurti 2017 metų lapkričio mėnesį ir iš pradžių veiklą vykdė nuomojamajame keturių kambarių bute Telšių mieste, kuriame gyveno 5 asmenys. Nuo 2019 metų pabaigos namai perkelti į įstaigos įsigytą gyvenamąjį namą. Namuose šiuo metu gyvena 10 jaunuolių iš Duseikių socialinės globos namų, o juose dirba 1 socialinis darbuotojas ir 5 socialinio darbuotojo padėjėjai. Čia sudaryta namų sąlygoms artima gyvenimo aplinka, yra mokoma savarankiškai tvarkytis buityje, prižiūrėti aplinką, gamintis maistą, atlikti įvairius ūkio priežiūros darbus. Visos paslaugos yra organizuojamos bendruomenėje ir taip, kad palaikytų ir skatintų jų savarankiškumą, atsakomybę, pareigingumą, mobilumą, bendravimo įgūdžius.

Plačiau
Ketvirtadienį su oficialiu vizitu Telšiuose lankėsi LR Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Pirmojoje oficialaus vizito dalyje vyko susitikimas Savivaldybėje. Jo metu aptarta rajono situacija vakcinavimo, testavimo srityse, esama situacija bei ateities planai Regioninėje Telšių ligoninėje. Po susitikimo savivaldybėje LR Sveikatos apsaugos ministras apsilankė Telšių mobiliame tyrimų punkte, Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos skyriuje, Regioninėje Telšių ligoninėje. Apsilankymų metu bendravo su įstaigų darbuotojais, apžiūrėjo gydymui pritaikytas patalpas ir diskutavo su vadovais apie galimus ir reikiamus pokyčius sveikatos priežiūros srityje.

Dalyvavo LR Seimo nariai Valentinas Bukauskas ir Rimantė Šalaševičiūtė, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Regioninės Telšių ligoninės direktorė Jovita Seiliuvienė, Telšių r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Laima Jurytė Zakarauskienė, laikinai Savivaldybės gydytojo pareigas einanti Roma Mikalčienė, Savivaldybės tarybos narė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Simona Simaitytė.

Plačiau
APDOVANOTOS AKTYVIAUSIAI VAKCINACIJOJE DALYVAVUSIOS BENDRUOMENĖS

Liepos mėnesį skirtingose rajono seniūnijose gyventojai buvo kviečiami vakcinuotis nuo COVID-19 ligos be išankstinės registracijos. Vakcinavimas vyko patogiose seniūnijų gyventojams vietose.

Būti atsakingais, apsaugoti save bei kitus kvietė ir AB „Žemaitijos pienas“. Bendrovė prisidėdama prie skatinimo vakcinuotis skyrė prizus trims bendruomenėms, kurios aktyviausiai dalyvavo vakcinacijoje.

Pirmadienį Savivaldybėje aktyviausių bendruomenių pirmininkams perduoti bendrovės prizai:

1 vieta – Tryškių miestelio bendruomenė, kuriai atiteko 10 asmenų „Džiugo“ sūrio degustacija.

2 vieta – Upynos  bendruomenė, kuriai atiteko 50 eurų dovanų kuponas apsipirkti Čia Market parduotuvėje.

3 vieta – Luokės bendruomenė, kuriai atiteko 30 eurų vertės Žemaitijos pieno gaminamų produktų rinkinys.

Plačiau
Glaustai apie rugpjūčio mėnesio tarybos posėdžio metu priimtus sprendimus

2021-08-26 Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdžiui  pateikta 50 sprendimų projektų.

Vienas sprendimo projektas „Dėl Telšių sporto ir rekreacijos centro dengtos krepšinio aikštelės su tribūnomis naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo “ nesvarstytas ir atidėtas patikslinti, kitas –  „Dėl delegavimo į Lietuvos savivaldybių asociacijos narių atstovų suvažiavimą“ nepriimtas: politikai nepriėjo prie vieningos išvados, ką deleguoti į suvažiavimą.

Kiti 48 sprendimai priimti.

Pritarta dėl mokesčių lengvatos verslo subjektams, vykdantiems ar vykdžiusiems  komercinę patalpose ir/ar žemės sklype, esančiuose remontuojamoje gatvėje, nutarta pirkti nekilnojamą turtą, nuspręsta vykdyti projektus dėl Džiuginėnų patirtinio mokymo centro patalpų remonto, Rainių žudynių vietos ir koplyčios komplekso r Varnių Vyskupo Motiejaus Valančiaus namo vidaus patalpų remonto. Taip pat priimti sprendimai dėl įvairių patalpų perdavimo nevyriausybinėms organizacijoms arba perėmimo savivaldybės nuosavybėn, dėl savivaldybės finansuojamų kultūros ir meno renginių prioritetų ir kt.

Šis posėdis po ilgos pertraukos vyko kontaktiniu būdu.

Plačiau
Savivaldybės merui Lietuvos policijos generalinio komisaro padėka

Savivaldybės merui Kęstučiui Gusarovui skirta Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos padėka už bendradarbiavimą su Lietuvos policija ir sėkmingai atliktą vakcinacijos nuo COVID-19 ligos procesą.

Telšių rajono savivaldybė buvo viena pirmųjų Lietuvos savivaldybių, kurios  įvertinusios šalyje paskelbtą pandeminę situaciją, dar pavasarį priėmė sprendimą į prioritetinį vakcinuojamų grupių sąrašą įtraukti policijos ir priešgaisrinės tarnybos pareigūnus, vykdančius gyvybiškai svarbias valstybės ir visuomenės funkcijas ir kontaktuojančius su kitais asmenimis.

Priėmus šį sprendimą skirtingai nei dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, Telšių pareigūnams jau pavasarį buvo suteikta galimybė prioritetine tvarka pasiskiepyti ir saugiai atlikti savo pareigą – saugoti rajono gyventojus.

Apdovanojimą trečiadienį Savivaldybės merui perdavė Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariato viršininkas Ramūnas Sarapas ir Telšių r. PK viršininkė A. Kontrimienė.

Plačiau
SU OFICIALIU VIZITU TELŠIUOSE LANKĖSI LR ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO VICEMINISTRAS LINAS OBCARSKAS

Ketvirtadienį vykusiame susitikime dalyvavo LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus, Savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Lina Leinartienė, Savivaldybės administracijos Architektūros skyrius vedėja Indrė Žutautienė, Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyriaus vedėjas Adomas Žvirgždinas, Telšių sporto ir rekreacijos centro vedėjas suaugusiųjų sportui Vacys Butkus.

Plačiau
Vincento Borisevičiaus gimnazijos organizuojamos vasaros stovyklos vaikai susitiko su Savivaldybės meru

Šioje vaikų stovykloje dalyvauja Telšių ir kitų miestų moksleiviai. Šiais metais vyresniųjų, 5-7 klasių, grupės tema –  ugdyti dorą pilietį, o viena iš veiklų  – geriau pažinti vietos savivaldą.

 Šiuo tikslu stovyklos vaikai susitiko su Savivaldybės meru ir kalbėjosi apie vietos savivaldos veiklos, projektų įgyvendinimo principus, planuojamus pokyčius Telšiuose. Moksleiviai Savivaldybės vadovo ne tik klausė, kokias priemones taikomos siekiant pritraukti jaunus specialistus į rajoną, užtikrinti vyresnio amžiaus gyventojų gerovę, viešųjų paslaugų prieinamumą, bet ir kalbėjosi apie tai, kaip iš tiesų atrodo mero darbo diena ir einamos pareigos.

Plačiau
TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ TURI PIRMĄJĮ AMBASADORIŲ UŽSIENYJE

Visai nesenai Savivaldybės mero iniciatyva pradėta įgyvendinti naujovė, kuria siekiama užmegzti abipusius ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybėse gyvenančių telšiškių, įgyvendinant projektus ir iniciatyvas, dalinantis patirtimi bei ryšiais, vykdant įvairių sričių veiklas.

Telšių rajono savivaldybės ambasadoriaus vardas Mero potvarkiu suteiktas Airijoje gyvenančiam telšiškiui gydytojui Raimundui Zaveckiui. Apie naująjį ambasadorių puikiai atsiliepė Airijoje gyvenantis kunigas Egidijus Arnašius, į šią šalį atvykęs prieš 15 metų iš Eigirdžių klebono pareigų, ir kadenciją šiuo metu jau baigęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas.

Airijoje gyvenantį telšiškį gydytoją Raimundą Zaveckį apibūdina kaip visapusiškai turtingą asmenybę, puikų, gerbiamą ir aktyvų Airijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės narį.  R.Zaveckio tėvai ir šiandien tebegyvena Telšiuose, o sutuoktinė taip pat palaiko globalios Lietuvos projektą – yra oficiali Šilalės rajono ambasadorė. Į Airiją R.Zaveckis išvyko prieš 13 metų, o prieš tai šeimos gydytoju dirbo Lietuvoje.

Plačiau
TĘSIAMI SUSITIKIMAI SU RAJONO VERSLO ATSTOVAIS

Savivaldybė siekdama stiprinti bendradarbiavimą su verslo bendruomene, didinti investicijų pritraukimą rajone, kuo geriau girdėti verslo bendruomenės lūkesčius ir kylančias problemas, o atsižvelgiant į tai formuoti palanką verslui kurtis, plėstis aplinką Telšių rajone lanko ir bendrauja tiek ilgametes, tiek ir naujai besikuriančias įmones.

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus susitiko su dviem skirtingais verslo atstovais – vienas jų savo verslą tik pradeda, o kitas – mini 17 metų veiklos gyvavimo sukaktį.

Plačiau
KETVIRTADIENĮ TELŠIUOSE OFICIALIU VIZITU LANKOSI LR APLINKOS MINISTRAS

Oficialiam vizitui į Telšius atvyko LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė, Aplinkos ministro patarėja Laura Masiliauskaitė.

Ministrą ir jo komandą Varniuose pasitinka  LR Seimo nariai Valentinas Bukauskas ir Rimantė Šalaševičiūtė, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Mero pavaduotojas Mantas Serva, tarybos narys Linas Šedvilas, Administracijos direktorius Tomas Katkus, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rimantas Adomaitis, Savivaldybės vyriausioji architektė Indrė Žutautienė, Gadūnavo bendruomės pirmininkas Valdas Katkus. 

Vizito metu Aplinkos ministras ir jo komanda lankysis Varnių regioninio parko lankytojų centre, prie UAB „Telšių vandenims“ priklausančių Telšių miesto valymo įrenginių, apsilankys šalia Masčio ežero, Germanto ežero ir Germanto vilos, o vizito pabaigoje vyks į Telšių regioninį atliekų tvarkymo centrą.

Plačiau
PAGERBTI KULTŪROS, MENO, ŠOKIO SRIČIŲ RESPUBLIKINIO LYGIO KONKURSŲ, PROJEKTŲ, FESTIVALIŲ PRIZININKAI IR JUOS RUOŠĘ VADOVAI

„Šiemet jūsų toks gausus būrys. Susitinkame simbolinėje vietoje – renginių salėje, kuri jums, meno, kultūros, šokių atstovams, neatsiejama gyvenimo dalis. Džiaugiuosi turėdamas galimybę  kiekvienam asmeniškai padėkoti ir jumis pasidžiaugti. Esate tikro žemaitiško užsispyrimo ir drąsos pavyzdys, nes ir sudėtingu pandeminiu laikotarpiu pasiekėte puikių rezultatų respublikiniuose konkursuose, festivaliuose bei įvairiuose projektuose. Galiu jus drąsiai vadinti Telšių ambasadoriais, nes dalyvaudami respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose atstovaujate Telšius ir garsinate Žemaitijos sostinės vardą. Žinoma, tokių rezultatų neturėtumėme be mokytojų pagalbos bei profesionalus jų darbo ir moksleivių šeimų bei artimųjų palaikymo. Dėkoju, kad esate šalia mažųjų rajono talentų“, - ketvirtadienio rytą į pagerbimą susirinkusius rajono moksleivius, jų tėvelius bei  mokytojus kreipėsi Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
OFICIALIAM VIZITUI TELŠIUOSE LANKĖSI LR VIDAUS REIKALŲ VICEMINISTRAS ARNOLDAS ABRAMAVIČIUS

Šio vizito metu vidaus reikalų viceministras regioninės politikos iššūkius aptarė su Telšių regiono savivaldybių merais - dalyvavo Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas, Plungės meras Audrius Klišonis, Rietavo meras Antanas Černeckis ir Mažeikių meras Vidmantas Macevičius. Kartu lankėsi Rasa Tamulevičiūtė, VRM regioninės politikos grupės vadovė, Gediminas Česonis, Centrinės projektų valdymo grupės ekspertas.  

Susitikimo metu diskutuota regioninės politikos tema, aptarti šioje srityje kylantys iššūkiai,  2014 – 2020 metų projektai, finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų, bei naujos finansinės perspektyvos.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS INFORMUOJA APIE KETVIRTADIENĮ ĮVYKUSĮ TARYBOS POSĖDĮ IR JO METU PRIIMTUS SPRENDIMUS
Gegužės 27 d. įvyko eilinis Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje buvo pateikti 68 tarybos sprendimų projektai. Priimti 58 sprendimai, 9 sprendimo projektai net nesvarstyti ir atidėti tolesnėms diskusijoms, papildant teikiamus projektus trūkstamais duomenimis, kita reikalinga informacija.   Tarybos narių nuomonės nesutapo ir didesne balsų persvara nepritarta sprendimui dėl Regioninės Telšių ligoninės stebėtojų tarybos sudarymo. Taryba patvirtino nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatas gyventojams, nukentėjusiems nuo Covid-19, po ilgokai užtrukusių diskusijų priimtas 2021-2023 metų socialinių paslaugų priemonių planas, pakoreguoti biudžetinių įstaigų nuostatai ir viešųjų įstaigų įstatai, pritarta strateginio plano plėtros plano įgyvendinimo, sporto tarybos veiklos ir visuomenės sveikatos biuro veiklos ataskaitoms. Plačiau
Savivaldybės meras nuotoliniu būdu susitikimo su LR kultūros ministru ir ministerijos atstovais

Kasdienybe tapę nuotoliniai susitikimai - kalbamės su mūsų kraštiečiu iš Telšių kilusiu LR Kultūros ministru Simonu Kairiu ir jo komanda.

Su Kultūros ministerija aptariame:

 • Vyskupo Motiejaus Valančiaus namą Varniuose – objektas sutvarkytas tik iš išorės, dabar reikalinga gauti finansavimą siekiant sutvarkyti pastato vidų ir jį įveiklinti;
 • Rainių žudynių vietos ir koplyčios komplekso remontas ir aplinkos sutvarkymas – šių metų birželį minėsime Rainių tragedijos 80-ųjų metų sukaktį, todėl svarbu ne tik pandeminės situacijos kontekste atminti šiuos įvykus, bet ir sutvarkyti čia esančius objektus;
 • Varnių, Nevarėnų ir Ryškėnų kultūros centrų remonto darbai – savivaldybė savo namų darbus jau padarėme parengėme reikalingus dokumentus ir siekiame, kad pavyktų gauti finansavimą šių pastatų atnaujinimui.
Plačiau
Rajono asmenims, turintiems klausos sutrikimą, skirti specialiai tam pritaikyti dūmų detektoriai

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos pirmininkui Stasiui Kavoliui perdavė 23 vienetus specialių dūmų detektorių, kurie bus sumontuoti asmenų, turinčių klausos sutrikimą, namuose. Visi šie dūmų detektoriai nupirkti savivaldybės biudžeto lėšomis  rajono tarybai priėmus sprendimą atsižvelgti į draugijos pateiktą prašymą apsaugoti rajono gyventojus nuo galimo pavojaus ir didinti gaisrų prevencijos lygį rajone.

Visus 23 vienetus komplektų sudaro:

 • dūmų detektorius (siųstuvas), kuris reaguodamas į ankstyvos fazės gaisrą, perduoda signalą į imtuvą, leidžiantį žmonėms aiškiai suprasti apie gaisro pavojų;
 • nešiojamas imtuvas, kuris gaisro pavojaus atveju skleidžia vibraciją ir įsijungia LED lemputė.
Plačiau
Pagerbta Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ komanda, tapusi NKL vicečempione

Penktadienį Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Administracijos direktorius Tomas Katkus susitiko su Telšių krepšinio klubo „Telšiai“ direktoriumi Vidu Kolesinskiu ir komandos kapitonu Mindaugu Norkumi tikslu pagerbti bei padėkoti visai komandai Nacionalinės krepšinio lygos – VIKINGLOTTO 2020-2021 m. sezone iškovojus vicečempionų titulą.

 „Kiekviena pergalė turi savo kainą ir kiekviena jų sunkiai iškovojama. Žemaičiai užsispyrę ir kantrūs žmonės, kurie uoliai ir atkakliai siekia užsibrėžtų tikslų. Dėkoju už Jūsų atiduodamas jėgas ir komandinį darbą atstovaujant Žemaitijos sostinę krepšinio aikštelėje. Žaidėjų, trenerių ir visų klubo narių pastangos ne tik atnešė istorinę pergalę Telšiams, bet ir tapo pavyzdžiu, kad visa yra įmanoma ir pasiekiama. Linkiu Jums netylančių ir nepasiduoti įkvepiančių sirgalių, motyvuojančių treniruočių ir dar daugybės pergalingų varžybų ateityje“, - iškovojus II-ąją vietą NKL 2020-2021 m. sezone dėkojo rajono meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
APIE DAROMUS GERUS DARBUS, KURIE PAMAŽU KEIČIA IR STIPRINA MŪSŲ VISUOMENĘ

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Telšių r. policijos komisariato viršininkė Aurelija Kontrimienė įteikė vardines padėkas policijos rėmėjams, kurie sunkiu bei sudėtingu pandeminiu laikotarpiu padeda policijos pareigūnams.
Savivaldybės meras tvirtas žemaitiškas padėkas už nepriekaištingą tarnybą COVID-19 situacijos suvaldymo metu bei atliekamus kilnius neatlygintinus darbus skyrė šiems Telšių rajono policijos komisariato rėmėjams: Jonui Matevičiui, Mindaugui Kontrimui, Domui Gatautui, Andriui Norkūnui, Remigijui Puplauskui, Juozui Maneikiui, Mariui Grikšui, Antanui Dauniui.

„Užklupusi pandemija, nežinomas ir pavojingas virusas pareikalavo itin didelio visų mūsų susitelkimo, o svarbiausia – drąsiai imtis veiksmų siekiant suvaldyti šią situaciją. Ir kai tokiu sunkiu ir pavojingu metu mūsų tarpe atsiranda žmonių, kurie savanoriškai tiesia pagalbos ranką, rizikuodami net ir savo sveikata padeda mus saugoti, suprantame, kad žmogaus gerumas yra neįkainojamas. Asmeniškai norėčiau kiekvienam iš jūsų, policijos rėmėjai, padėkoti už tyliai daromus kilnius darbus ir rodomą pavyzdį visuomenei, jog kartu galime įveikti ir didžiausius sunkumus“, – į policijos rėmėjus padėkos žodžiu kreipėsi Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
Bėgimo „UŽ LAISVĘ" nugalėtojams įteiktos savivaldybės mero taurės

Tęsiant daugiau kaip septintus metus skaičiuojančią tradiciją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti  buvo suorganizuotas bėgimas „UŽ LAISVĘ“. Šiemet bėgimas buvo kiek pakeitęs formatą – mestas virtualus trispalvis iššūkis.

Bėgime nusprendę dalyvauti asmenys galėjo rinktis labiausiai patikusią ir tikusią trasą pagal sudėtingumo lygį. Raudonąją trasą, kurios maršrutas buvo aplink Masčio ežerą nuo Žemaičių muziejus „Alka“ iki Žemaičių muziejus „Alka“ (~14 km), greičiausiai įveikusiam dalyviui bei dalyvei atiteko Telšių rajono savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo įsteigtos taurės.

Nugalėtojais tapo ir šiandien Mero taurės buvo įteiktos:

Plačiau
SAVIVALDYBĖ Į RAJONO STRATEGINIO PLĖTROS PLANO RENGIMĄ SIEKIA KUO INTENSYVIAU ĮTRAUKTI JAUNIMĄ

Šiuo metu yra rengiamas Telšių rajono savivaldybės 2021–2030 metų strateginis plėtros planas. Siekdamas į šio plano rengimą įtraukti jaunuosius gyventojus Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas inicijavo nuotolinį susitikimą su VDA Telšių fakulteto studentais. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Mantas Serva, strateginio plėtros plano rengėjai VšĮ „Regionų vystymo sprendimai“ atstovai, Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo, Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjos, Jaunimo reikalų koordinatorė, VDA Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys bei 5 šio fakulteto studentai.

Esminis šio susitikimo tikslas – išgirsti studentų balsą, išklausyti jų pasiūlymus, rekomendacijas bei įžvalgas dėl rengiamo strateginio plėtros plano.

Rajono meras paskatino studentus drąsiai išsakyti savo pastebėjimus, kuriems, jų manymu, reiktų skirti ypatingą dėmesį. Pasitarimo metu studentai didžiausią dėmesį skyrė bei akcentavo šiuos jiems aktualius aspektus:

Plačiau
„Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Indrei Šimulytei.

Pavasariškai saulėtą kovo 9-ąją Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos įsteigtą apdovanojimą „Metų specialistas“ rajono meras Kęstutis Gusarovas įteikė Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Indrei Šimulytei. Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija nuo 2016 m. vieną kartą per metus organizuoja savivaldybių visuomenės sveikatos biurų „Metų specialisto“ apdovanojimus. Šių apdovanojimų tikslas pagerbti asmenis, nusipelniusius visuomenės sveikatai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS APIBENDRINA LAPKRIČIO 26 DIENĄ ĮVYKUSĮ EILINĮ TELŠIŲ SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDĮ

Tarybos posėdžio pradžioje prisiekė naujas Tarybos narys Remigijus Juška. R.Juška Telšių rajono savivaldybės taryboje yra vietoje Tomo Katkaus, kuris spalio 29 d. paskirtas Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. Tarybos posėdžiui buvo teikiami 42 klausimai, 3 iškart atidėjome vėlesniam laikui, kol šiuo įtemptu laikotarpiu paaiškės kitų metų mūsų biudžeto galimybės, nes šie sprendimų projektai buvo susiję su įstaigų prašymais įsivesti naujų etatų.

Plačiau
Mieli rajono gyventojai, išlikdami saugūs, išliksime sveiki

Kreipiuosi į jus kaip rajono meras, kaip jūsų kaimynas, bičiulis ar šeimos narys. Situacija dėl plintančio viruso darosi kasdien vis pavojingesnė. Deja, jeigu užsikrėtimų skaičiai ir toliau augs tokiu tempu, koks fiksuojamas pastarosiomis savaitėmis, jau visai netrukus galime prarasti situacijos kontrolę ir jos nebesuvaldyti. Pavasarį nusiritusi pirmoji COVID-19 pandemijos banga, įvestas karantinas ir griežti ribojimai įrodė mums, kad virusas gali būti suvaldytas, jeigu nepadedame jam plisti laikydamiesi visų sprendimų, reikalavimų ar rekomendacijų. Suprantu gyventojų nerimą, tam tikra įtampą dėl itin greit besikeičiančių sprendimų. Reaguoti turime greitai, kitu atveju virusas aplenks mus. Artėjant Vėlinių dienai, kviečiu artimųjų amžinojo poilsio vietas lankyti atsakingai, laikytis distancijos, visada dėvėti apsaugines veido kaukes, o svarbiausia – vengti bet kokio nebūtino kontakto su šalia esančiais žmonėmis.

Dedame visas pastangas, kad užkirstume kelią viruso plitimui rajone, tačiau jos nebus tikslingos be jūsų, mieli rajono gyventojai, pagalbos ir supratimo. Mums šiuo metu itin reikalingas kiekvieno iš Jūsų prisidėjimas laikantis visų saugumo reikalavimų. Tikiu, kad greitai visa tai praeis, tačiau dabar turime susitelkti ir drauge būti šios kovos bendražygiai.
Išlikdami saugūs, išliksime sveiki.

Plačiau
1700 KM. ILGIO TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO TILTAS MINI 15 METŲ SUKAKTĮ

Bendradarbiavimas tarp Telšių ir Šteinfurto (Vokietija) apskričių prasidėjo dar 2005 m. spalio 27 dieną, kai buvo pasirašyta draugystės ir partnerystės sutartis. Po Lietuvoje įvykusios administracinės reformos Telšių regiono plėtros tarybos 2010 m. rugpjūčio 31 d. ir Šteinfurto apskrities tarybos 2010 m. spalio 25 d. sprendimais buvo pratęsti daugiau kaip 5 metus gyvuojantys ir aktyviai puoselėjami draugiški santykiai.

Prieš 15 metų  atsiradęs partnerystės tiltas visuomet pasižymėjo ne tik oficialaus ryšio palaikymu, bet ir praktiniais darbais, vizitais, gerosios patirties pasidalijimais, bendrais projektais įvairiose srityse, o svarbiausia – bendravimo tarp įvairių visuomeninių organizacijų ir gyventojų skatinimu. Šių metų vasaros pabaigoje šią tarptautinę draugystę paženklino dar vienas nuoširdus įvykis – Telšių rajono įstaigos sulaukė paramos iš šio miesto partnerio. 10 vienetų dėžių su sportine apranga bei 5 neįgaliųjų vežimėliai sėkmingai pasiekė Telšius.

Šiemet pasaulį kaustanti pandemija, judėjimo ribojai pakoregavo visus planus, todėl ne išimtis ir ši sukaktis.

Plačiau
vietos savivalda prasideda nuo kiekvieno iš mūsų

Mielieji,

vietos savivalda prasideda nuo kiekvieno iš mūsų. Kartais pastebime, kad visuomenėje egzistuoja galbūt ne visiškai teisinga pilietiškumo samprata: kai kas tai supranta tik kaip gebėjimą reikalauti, piktintis ir kritikuoti. Turbūt daugelis atsimena kaip daugiau nei prieš metus laiko sakiau, o dabar pasikartosiu – mūsų rajonas man tarsi viena didelė komanda, kurioje vieni kitus padrąsiname, duodame naudingus patarimus, o kartais tikslingai paraginame atkreipti dėmesį į tai, kur reiktų pasitempti. 

Minint Vietos savivaldos dieną nuoširdžiai kreipiuosi į visus: kuo aktyviau dalyvaukime visuomeniniame gyvenime, nebijokime teikti siūlymus, kurie tikrai galėtų gerinti savivaldos valdomų sričių darbą ir mūsų visų gyvenimą.

Sveikinu savivaldybės tarybos kolegas, savivaldybės administracijos, įstaigų ir įmonių darbuotojus, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovus bei visus Telšių krašto žmones. Linkiu, kad Savivaldos diena tęstųsi sėkmingais bendrais darbais ir mūsų gebėjimu gyventi vieningai bei prasmingai.

Plačiau
Savivaldybės meras: „tikiuosi, kad POKYČIAI TELŠIŲ APSKRITIES VYRIAUSIAJAME POLICIJOS KOMISARIATE tik sustiprins gyventojų saugumą“

Nuo rugsėjo 1 dienos Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate ir Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate veikla organizuojama apygardų principu. Nuo rugsėjo 1- osios Telšių apskritis jungiasi prie Šiaulių ir Telšių AVPK vadovauja Šiaulių AVPK vadovas Ramūnas Sarapas, kurį šiandien oficialiai pristatė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Susitikime dalyvavo JE vyskupas Algirdas Jurevičius, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, teisėsaugos institucijų atstovai.

Plačiau
Regionų forumas 2020: dėmesys savivaldybių savarankiškumo stiprinimui

Rugsėjo 3 d. Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuojamame kasmetiniame Regionų forume Vilniuje.

Šių metų Regionų forumas, organizuojamas kartu su Vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos savivaldybių asociacija, skirtas vietos savivaldos savarankiškumo stiprinimo temai.

Plačiau
LAIKO KAPSULĖS ĮKASIMU PAŽYMĖTA MODERNAUS TELŠIŲ VĖJO ELEKTRINIŲ PARKO STATYBŲ PRADŽIA

2020 m. rugsėjo 2 d. oficialiai paminėta 68,9 MW E energija Telšių vėjo elektrinių parko statybų pradžia. Tryškių seniūnijos Dirmeikių, Juodėjų, Stakminių, Staurylų bei Pabalvės kaimuose vystomo Telšių vėjo elektrinių parko teritorijoje. Vienos iš jėgainių pamatų vietoje įkasta simbolinė laiko kapsulė, kurioje ateities kartoms išsaugoti Telšių rajono savivaldybės mero ir UAB „E energija“ komandos pasirašyti laiškai apie rūpestį tvaria šalies ir pasaulio ateitimi ir kovą su klimato kaita.   

Plačiau
ĮTEIKTOS SAVIVALDYBĖS VIENKARTINĖS PREMIJOS VILNIAUS DAILĖS AKADEMIJOS TELŠIŲ FAKULTETO STUDENTAMS

Minint Mokslo ir žinių dieną Telšių rajono savivaldybės meras įteikė apdovanojimus studentams, kurių darbai 2020 m. pavasario semestre buvo pripažinti geriausiais. Tradicija skatinti ir motyvuoti studentus tęsiama jau ne pirmi metai. Telšių rajono savivaldybė su VDA Telšių fakultetu oficialiai bendradarbiauja nuo 2011 m., o dabar bendradarbiavimas stiprinamas rengiant ir įgyvendinant kasmetinį veiksmų planą.

Remiantis minėtuoju planu šiais metai buvo išskirtos trys nominacijų kategorijos pagal VDA Telšių fakulteto programų specifiką:

 • dizaino projektas;
 • meno projektas;
 • vizualiosios raiškos projektas.
Plačiau
Telšių rajono savivaldybės meras kviečia dalyvauti 8 – jame šokių festivalyje Dance Station

Plačiau
Savivaldybės meras: „naujieji mokslo metai pareikalaus visų mūsų susitelkimo“

Penktadienio rytą Telšių rajono savivaldybėje vyko kasmetinis rajono švietimo įstaigų pasitarimas. Kiekvienais metais prieš mokslo metų pradžią visų rajone esančių švietimo įstaigų vadovai susitinka su Telšių rajono savivaldybės meru, administracijos vadovais aptarti prasidedantį darbą, iššūkius bei pokyčius.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS TĘSIA TRADICIJĄ VYKDYTI IŠVAŽIUOJAMUOSIUS VIZITUS Į RAJONE VEIKIANČIAS ĮMONES

Šią savaitę Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas aplankė skirtingose rajono seniūnijose veikiančius ūkius ar kooperatyvus, kurie savo veiklą vykdo jau 20 ar net 30 metų. Rajono vadovas apsilankė Žarėnų seniūnijoje esančiame žemės ūkio kooperatyve „Rešketėnai“, Kaunatave įsikūrusiame Remigijaus Gailio ekologiniame gamybos ūkyje bei Luokės seniūnijoje esančiame Šerlinskų ekologiniame ūkyje.

Plačiau
Tarptautinis bendradarbiavimas – tai ne oficialiai pasirašyta sutartis, o realūs darbai

Bendradarbiavimas tarp Telšių ir Šteinfurto apskričių tęsiasi beveik 15 metų. Šis  dar 2005 metais atsiradęs partnerystės tiltas visuomet pasižymėjo ne tik oficialaus ryšio palaikymu, bet ir praktiniais darbais, vizitais, gerosios patirties pasidalijimais bei bendrais projektais įvairiose srityse. Šią savaitę šią tarptautinę draugystę papuošė dar vienas nuoširdus įvykis - Telšių rajono įstaigos sulaukė paramos iš šio miesto partnerio.

Plačiau
Telšių rajono savivaldybės meras:„16 „šimtukų” rajone! Mes tikrai turime kuo didžiuotis ir džiaugtis”

Šiemet mokyklas baigiantys mokiniai susidūrė su nemenku iššūkiu – egzaminus laikė pandemijos laikotarpiu. Iš viso Telšių rajone egzaminus laikė 374 abiturientai, iš kurių 16 abiturientų iš valstybinių brandos egzaminų gavo šimto balų įvertinimus. Tai – vienu „šimtuku“ daugiau nei praėjusiais metais. Daugiausia – 11 maksimalių įvertinimų pelnė Telšių Žemaitės gimnazijos moksleiviai. Geriausius rezultatus pademonstravusiems jaunuoliams skirti savivaldybės mero apdovanojimai.

Plačiau
SAVIVALDYBĖS MERAS SUSITIKO SU MIESTE VEIKIANČIŲ NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVAIS

Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo ir svarba nuolatos auga. Šio sektoriaus atstovai – tai organizacijos, kurios savo veikla prisideda prie rajono augimo, stiprinimo ir visuomenės gerovės. Šiuo metu rajone iš viso yra registruota virš 300 nevyriausybinių organizacijų. Svivaldybės meras siekdamas palaikyti kuo intensyvesnį bendradarbiavimą su šio sektoriaus atstovais dalyvavo susitikime ir drauge aptarė šios srities svarbius klausimus. 

Plačiau
Savivaldybės meras apdovanojo nuotraukų konkurso nugalėtoją, kuri bijūno žiedą įamžino simboliniu momentu

Prieš Telšių miesto šventę inicijavome konkursą – kvietėme dalytis nuotraukomis, kuriose būtų įamžinta Telšių miesto gėlė – bijūnas. Konkurse iš viso dalyvavo 15 nuotraukų, o nugalėtoją išrinkote jūs, mieli gyventojai, balsuodami Telšių rajono savivaldybės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Jurgita Kupsytė - 2020 m. Telšių miesto gėlės - bijūno gražiausios nuotraukos konkurso nugalėtoja. Jos nuotraukoje –  unikali ir dėmesį traukianti akimirka: bijūno žiedas įamžintas simboliniu momentu – Turgaus aikštėje per Telšių miesto pasveikinimo renginį, kurio metu sveikinant miestą gyventojams buvo dalinami bijūno žiedai, o Jurgita Kupstytė buvo žiūrovų gretose ir stebėjo savo atžalų pasirodymą. Ryškiaspalvis gėlės žiedas Turgaus aikštės fone tapo daugiausia gyventojų balsų surinkusia nuotrauka, kurios autorei Jurgitai Kupstytei apdovanojimą įteikė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
Savivaldybės meras bei tarybos nariai dalyvavo Lietuvos savivaldybių suvažiavime

Birželio 30 dieną, antradienį, vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) suvažiavime, kuriame dalyvavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir tarybos narės Vilma Rumšienė bei Jolanta Rupeikienė,  pristatyti svarbiausi asociacijos darbai skatinant savivaldybių savarankiškumą ir aktyvesnį dialogą su centrine valdžia. Kasmetiniame suvažiavime LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius akcentavo pagrindinius asociacijoje įvykusius pokyčius. Vienas iš  aktyvios LSA lyderystės pavyzdžių - Seimo įteisintos galimybės savivaldybėms sudaryti vidaus sandorius su savo valdomomis įmonėmis.

Plačiau
meras Kęstutis Gusarovas pagerbė respublikinių olimpiadų ir konkursų laimėtojus

Trečiadienį Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pagerbė Telšių rajono vaikus, kurie pasiekė puikių rezultatų įvairiose olimpiadose bei konkursuose. Į pagerbimo popietę savivaldybės meras pakvietė ir vaikus ruošusias mokytojas, kurių dėka pasiekiami puikūs rezultatai.

Plačiau
kan. Vygintas Gudeliūnas mini 20 metų tarnystės jubiliejų

20 metų nuoširdumo, sunkiai pakartojamos ramybės ir to jausmo, kad pasirinktas gyvenimo kelias gali dovanoti tiek daug gerumo šalia esantiems. Kalbu apie visiems mums gerai pažįstamą kan. Vygintą Gudeliūną, kuris birželio 1 – ąją minėjo 20 metų tarnystės jubiliejų. Užsukus trumpam vizitui į svečius kaip visada mane pasitiko šilta kan. Vyginto Gudeliūno šypsena, o net ir keliolika minučių trukęs pokalbis rodos įkvėpė naujų vilčių, jėgų bei priminė apie kasdien tyliai daromus didelius darbus čia, Žemaitijos sostinėje.

Plačiau
Minime Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Mieli vaikai, tėveliai bei globėjai,

namai kupini pilnatvės ir laimės tuomet, kai juose netyla vaikiškas juokas, kai visuose namų kampeliuose yra žaislų ir ant popieriaus lapo nugulusių spalvotų vaikiškų svajonių.

Iš vaikų ir mes, suaugę, galime daug ko pasimokyti: nuoširdumo, mokėjimo atleisti, o suklydus nebijoti ir atsiprašyti. Mažieji mūsų gyventojai – tai dvasiškai sveikos, teisingos ir stiprios ateities pagrindas. Ugdydami ir augindami vaikus kartu nenustokime tobulėti ir patys.

Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, kviečiu nepamiršti, jog nėra nieko nuostabesnio už šeimą, kurioje auga sveiki vaikai, kurių širdyse išsaugotas tikėjimas nepasikartojančiais vaikystės stebuklais.

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas

Plačiau
Meras Kęstutis Gusarovas: Telšių rajono savivaldybės taryba – lyg orkestras, kuriame svarbus kiekvienas jo narys

Balandžio 18 dieną sukako lygiai metai, kai darbą pradėjo naujoji Telšių rajono savivaldybės taryba su tiesiogiai išrinktu meru Kęstučiu Gusarovu priešakyje. Praėjusią savaitę meras socialiniuose tinkluose kreipimesi į visus rajono Tarybos narius pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko įveikti juos skiriančius barjerus ir sėkmingai judama į priekį. Bendraminčius ir bendražygius ragino dalytis išmintimi ir gera linkinčia energija.
Ta proga Telšių rajono savivaldybės merui K. Gusarovui uždavė dvylika klausimų apie darbą ir ne tik apie jį.

Plačiau
Sveikinimas Pasaulinės Kultūros dienos proga

Balandžio 15-oji – Pasaulinė Kultūros diena.

Kultūra mus moko kiekvieną dieną atrasti naują galimybę unikalumui, originalumui bei naujoms idėjoms. Šiuo nelengvu mums laikotarpiu, nepamirškime, kad kultūra –   kiekvienos valstybės, bendruomenės  bei šeimos vertybių pamatas.

Sveikinu visus kultūros vertybių kūrėjus, puoselėtojus, skleidėjus, atlikėjus, klausytojus bei žiūrovus Pasaulinės Kultūros dienos proga.

Tegul ir toliau kasdien  nestinga drąsių idėjų, laisvo kūrybinio polėkio!

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas

Plačiau
ŠVENTOS VELYKOS NAMUOSE

Dar niekada nebuvome tokie vieningi darbuose tik atskiruose namuose.

Šiemet Velykų rytas mums visiems bus kitoks. Neturėsime galimybės kartu jo sutikti, sveikindami sulaukus gražiausios pavasario šventės. Tačiau šiemet jos ypatingai kviečia prisiminti, jog didžiausias turtas – mūsų sveiki ir laimingi artimieji.

Jaukių šventų Velykų namuose, brangūs Telšių rajono gyventojai.

Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas

Plačiau
Vaizdo konferecijos metu pristatyti naujausi švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimai

Ketvirtadienį (04.09 d.) vyko nuotolinė video konferencija su švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Jos metu pristatyti naujausi sprendimai:

 • švietimo ministerija siūlo nestabdyti rajono bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos;
 • brandos egzaminų sesija Lietuvoje vyks. Nustatyta, kad sesijos pradžia birželio 22 d.;
 • lietuvių kalbos ir literatūros įskaita planuojama organizuoti nuotoliniu būdu. Įskaita tęsis iki gegužės 4 d. Tačiau šis terminas dar gali būti koreguojamas;
 • stojimo į aukštąsias mokyklas priėmimo grafikas dar nėra aiškus;
Plačiau
Padėkokime mūsų herojams – medicinos darbuotojams bijūno žiedu puošiant langus

Nuoširdžiai ištarkime „ačiū“ mūsų herojams – medicinos darbuotojams su bijūno žiedu. Mūsų miesto gėlė tegul papuošia permatomas vitrinas, visus langus, kuriuos vykdami į darbą matys mūsų medicinos darbuotojai. Pandemijos laikotarpiu jų darbas bei pasiaukojimas rizikuojant savo sveikata gelbstint sergančiuosius – neįkainojamas. Siųskime nuoširdžiausią žinutę, kad esame be galo dėkingi.

Palaikykime ir padėkokime mūsų medicinos darbuotojams savo namų langus papuošiant sukurtais unikaliais bijūnų žiedais arba nuspalvinus mūsų jau paruoštus: https://bit.ly/3aTfEq5

Tegul Telšių langai užsipildo padėkos bijūnais mūsų herojams.

Plačiau

Archyvas