Telšių rajono savivaldybė - Straipsniai

Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gegužė
    2022     

 

Telšių rajono savivaldybės MERAS

KęSTUTIS GUSAROVAS

TELŠIŲ RAJONE SIEKIAMA UŽTIKRINTI SĖKMINGĄ SPORTO UGDYMO PRIEINAMUMĄ

„Esama padėtis Telšių rajono sporto paslaugų srityje – tobulintina. Daugiausia trūksta finansų, žmogiškųjų išteklių, profesionalaus ir mėgėjiško sporto skatinimo, komunikacijos, technologijų diegimo ir kt. Mano nuomone, turime siekti bendro tikslo – užtikrinti sėkmingą sporto ugdymo prieinamumą rajono gyventojams ir identifikuoti kylančias problemas bei rasti būdų joms spręsti.

Noriu pasidžiaugti, kad Savivaldybės mero Kęstučio Gusarovo potvarkiu sudaryta darbo grupė Telšių rajono sporto strategijai parengti. Pagrindinis darbo grupės tikslas – sukoordinuoti ir parengti sporto strategiją, kuri padėtų pritrauktų daugiau sporto srities specialistų, populiarinti fizinį aktyvumą, vykdyti veiksmingą stebėseną ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų rajono kultūros dalimi.

Gegužės 17 d. įvyko pirmas darbo grupės pasitarimas. Jo metu išryškintos Telšių rajono sporto pagrindinės problemos, aptarti tolimesni sporto strategijos rengimo etapai. Darbo grupės narių nutarimu, bus atliekama sporto aplinkos ir situacijos Telšių rajone analizė, reguliariai organizuojami sporto strategijos rengimo darbo grupės posėdžiai. Kartu su Savivaldybės administracijos, Sporto ir rekreacijos centro specialistais, sporto tarybos nariais, viešojo sektoriaus sporto atstovais, ir kitais į sporto strategijos parengimą įsitrauksiančiais asmenimis, sieksime išsiaiškinti vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, sporto specialistų poreikius rajone ir išanalizuoti paklausiausias sporto šakas. Norime, kad parengta strategija padėtų gerinti sporto sąlygas skirtingose amžiaus grupėse (mėgėjų ir profesionalų), skatinti rajono vaikų bei jaunimo aktyvumą lankant popamokinius užsiėmimus. Parengta sporto strategija turėtų patobulinti sporto bendruomenės veiklą, o rajono sportas tapti labiau bendradarbiaujantis su kitomis įstaigomis ir organizacijomis.

Manau, kad kiekvienam Telšių rajono gyventojui turi būti sudarytos sąlygos rasti labiausiai patinkančią sporto šaką, o jų pasirinkimas turi būti ne tik platus, bet ir kokybiškas. Tikimės, kad Telšių rajone pavyks išugdyti vis daugiau talentingų sportininkų, o sukurta sporto strategija prisidės prie jų nuoseklaus sportinio meistriškumo vystymosi.“ – apie Telšių rajono sporto strategijos parengimą kalbėjo mero pavaduotojas Mantas Serva.

Plačiau
TĘSIAMAS PATEIKTŲ PROJEKTŲ SIŪLYMŲ 2021-2030 M. TELŠIŲ REGIONO PLĖTROS PLANUI PRISTATYMAS. SOCIALINĖ SRITIS: POKYČIAI, KURIŲ LAUKIAMA RAJONE.

Socialinio būsto plėtra Telšių rajono gyventojams

Pateiktas projektas Ryškėnuose esančiam daugiabučio gyvenamajam namui rekonstruoti ir pritaikyti socialiniams būstams. Įgyvendinus projektą 23 šeimoms/asmenims (iš jų: 16 gausių šeimų ir 7 neįgalių asmenų šeimoms) būtų suteiktas socialinis būstas. Skaičiuojama, kad pagalba socialiniu būstu būtų aprūpinti 96 rajono gyventojai.

Socialinės globos ir slaugos paslaugų asmenis su proto ir psichikos negalia infrastuktūros sukūrimas

Pateiktas projekto siūlymas Telšių centro „Viltis“ II korpusui rekonstruoti ir pritaikyti paslaugoms, kurios būtų teikiamos asmenims, turintiems intelekto ir (ar) psichikos negalią. Sukurtas vietų skaičius naujoje infrastruktūroje siektų 40 asmenų.

Dienos centro vaikams su proto ir psichikos negalia ir jų šeimoms steigimas

Projektu siekiama gauti finansavimą pastato Degaičiuose rekonstrukcijai ir dienos centro veiklos pritaikymui. Įgyvendinus projektą dienos centre paslaugas vienu metu galėtų gauti iki 40 asmenų (neįgalūs vaikai ir jų šeimos nariai).

Telšių rajono senelių globos namų socialinės globos infrastruktūros modernizavimas

Parengtas projektas, kuriuo siekiama atlikti kapitalinį įstaigos vieno korpuso remontą ir pritaikyti jį senelių globos namų veiklai vykdyti. Įgyvendinus projektą šioje socialinės globos įstaigoje būtų sukurta 40 vietų teikti modernias šiuolaikiškas socialinės rūpybos paslaugas.

„Apžvelgiant visus Telšių regiono (Plungės, Mažeikių, Rietavo ir, žinoma, Telšių) projektus, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai atkreipė dėmesį, jog būtent Telšių savivaldybė pateikėme socialinį žemėlapį, kuriame labiausiai įvertintas socialinių paslaugų poreikis. Rengdami šiuos projektus didelį dėmesį skyrėme paslaugų plėtrai vaikams su negalia ir jų šeimų nariams. O kalbant apie tik Savivaldybės lėšomis gerinamas socialines paslaugas, artimiausiu metu gyventojams pasiūlysime inovaciją rajone – nuotolines socialinės globos paslaugas. Tai galimybė išmaniųjų įrenginių pagalba, visiškai paprastu būdu, socialiniams darbuotojams palaikyti ryšį su paslaugų gavėjais ir dalį paslaugų, kurioms nebūtinas fizinis kontaktas, teikti operatyviau, taupiau ir ekologiškiau“, – planus kompleksiškai gerinti skirtingas socialinės srities paslaugas pristatė Savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.

Plačiau
INFORMACIJA DĖL ŽALIŲJŲ ATLIEKŲ KONTEINERIŲ

Visi norime gyventi švarioje, gražiai atrodančioje bei sveikoje aplinkoje, tačiau ne visi dėl šio, bendro tikslo stengiasi, o kiti net piktavališkai mūsų aplinką gadina, tuo pačiu darydami žalą ir sau. Galime pasidžiaugti, kad Telšių rajonas kasmet gražėja, tačiau vaizdas atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse, ypatingai įrengus naujas pusiau požeminių atliekų surinkimo konteinerių aikšteles Telšių mieste, dažnu atveju pribloškia.

Norime informuoti, kad atliekos bet kurioje atliekų surinkimo konteinerių aikštelėje, nepriklausomai nuo to – ji rakinama ar ne, į konteinerius turi būti dedamos tinkamai: jos turi būti išrūšiuotos pagal atliekų rūšį ir pašalinamos į atitinkamus konteinerius, žaliųjų atliekų konteineriai (laivelio formos), kurie nėra rakinami, skirti tik žaliosioms atliekoms, kurios negali būti šalinamos supakuotos, taip pat bet kurios rūšies atliekos negali būti paliekamos šalia konteinerių. Visa informacija apie tai, kur kokios rūšies atliekas galima dėti, yra nurodyta pusiau požeminėse atliekų surinkimo konteinerių aikštelėse pastatytuose stenduose. Dar kartą pabrėžiame, kad žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai nėra skirti nei mišrioms komunalinėms, nei didelių gabaritų atliekoms šalinti. Šiandien matome, kad gyventojai vengia didelių gabaritų, elektronikos atliekas, nebenaudojamas padangas šalinti laikantis atliekų tvarkymo reikalavimų, sąmoningai jais atsikrato juos sumesdami į žaliųjų atliekų surinkimo konteinerius (laivelio formos), todėl nuspręsta šiuos konteinerius statyti sezoniškai, t. y. jie bus pastatyti aikštelėse pavasarį nustatytą laiko tarpą ir po to tik rudenį lapų grėbimo metu, kitais metu laikais konteineriai atliekų surinkimo aikštelėse prie daugiabučių namų nebus laikomi.

Plačiau
Savivaldybės meras informuoja apie įvykusį Tarybos posėdį ir jame priimtus sprendimus

Gegužės 25 d. Telšių savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomi 52 tarybos sprendimų projektai. Visi sprendimai priimti.

Daug diskusijų sukėlė Solidarumo, tolerancijos ir savivaldos deklaracijos projektas, dėl kurio turinio kilo įvairių klausimų: samprotauta, ką reiškia tolerancija kitoniškumui, ar mes patys esame tolerantiški kitų nuomonėms ir pan. Reiktų pažymėti, kad ši deklaracija yra atsiųsta iš Lenkijos miesto – mūsų partnerio (Minsk Mazowiecki), kuriame tokio turinio deklaraciją ketinu pasirašyti kartu su kitais Minsk Mazowiecki miesto partneriais ir svečiais per šio miesto š00 metų jubiliejaus baigiamąjį renginį.  Deklaracijos teksto negalime kaitalioti kaip panorėję, po juo arba pasirašome, arba ne.

Plačiau
PRISIJUNK PRIE KOMANDOS IR KARTU SURENKIME DRAKONO VALČIŲ FESTIVALĮ TELŠIUOSE!
NORI TAPTI RENGINIO DALIMI IR IŠBANDYTI SAVE?    PRISIJUNK PRIE KOMANDOS IR KARTU SURENKIME DRAKONO VALČIŲ FESTIVALĮ TELŠIUOSE! Plačiau
Kviečiame Jus susipažinti su baltos spalvos istorija, kuri simbolizuoja gyvenimą su aklumu
Socialinė iniciatyva Skirtingos Spalvos pristato devintąją herojaus laidą, kurioje Irma Jokštytė atvirai papasakojo ką reiškia gyventi su aklumu bei kaip visuomenė gali prisidėti prie socialinės atskirties mažinimo.   Tai pokalbis, kuris mums kiekvienam primins tą tikrą, žemišką bei gyvenimišką norą gyventi laisvai. https://skirtingosspalvos.lt/irmos-istorija/ https://youtu.be/tg32T_SVJ3A #SkirtingosSpalvos #skleiskzinia Plačiau
KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMUI

PRIEMONĖS TIKSLAS

Skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių (toliau – bendruomenė) savarankiškumą tenkinant socialinius jų narių (gyventojų) poreikius, stiprinti narių (gyventojų) sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių (gyventojų) socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo.

Priemonei įgyvendinti Telšių rajono savivaldybėje skirta 28 452,00 Eur, iš kurių 569,00 Eur Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, paskirtų  Priemonei administruoti, darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms mokėti.

Priemonei įgyvendinti 2022 m. gegužės 5 d. direktoriaus įsakymu Nr. A1-633 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajono savivaldybėje aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas).

Plačiau
KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMUI

PRIEMONĖS TIKSLAS

Skatinti gyvenamųjų vietovių bendruomenių (toliau – bendruomenė) savarankiškumą tenkinant socialinius jų narių (gyventojų) poreikius, stiprinti narių (gyventojų) sutelktumą ir tarpusavio pasitikėjimą, bendruomeninę veiklą, sudaryti sąlygas bendruomeninėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl bendruomenių narių (gyventojų) socialinių ir viešųjų poreikių tenkinimo.

Priemonei įgyvendinti Telšių rajono savivaldybėje skirta 28 452,00 Eur, iš kurių 569,00 Eur Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų, paskirtų  Priemonei administruoti, darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms mokėti.

Priemonei įgyvendinti 2022 m. gegužės 5 d. direktoriaus įsakymu Nr. A1-633 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajono savivaldybėje aprašo patvirtinimo“ patvirtintas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.6 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Telšių rajono savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas).

Plačiau
GEGUŽĖS 25 D. 13.00 VAL. VYKSTA TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDIS
Trečiadienį, gegužės 25 dieną, 13:00 val., kontaktiniu būdu vyksta Telšių rajono savivaldybės Tarybos posėdis. Stebėti posėdžio tiesioginę transliaciją galima paspaudus nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=45q9KqZfNnc  Plačiau
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 40 Toliau ->