Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Liepa
    2022     
 

RENGIAMA TELŠIŲ MIESTO TVARIOS PLĖTROS STRATEGIJA

„Kiekvienam miestui būtina spręsti tokias problemas kaip klimato kaitą, jaunimo emigracija, automobilių tarša ir kitas aktualias šių dienų problemas. Svarbu žinoti ir tai, kokio miesto identiteto siekiama, kokiu miestu norima būti ateityje. Tam reikalinga išsiakinti potencialą ir strategines sritis, kurios yra svarbios ateities vystymui. Kad miestų savivaldybės galėtų suformuoti miesto vystymo kryptis ir kuo efektyviau įgyvendinti 2021–2027 m. ES fondų investicijų programą, panaudojant skiriamas lėšas, miestai kviečiami rengti Tvarios plėtros strategiją, kurios tikslas – skatinti integruotą ir įtraukią socialinę, ekonominę ir aplinkosaugos plėtrą, puoselėti kultūrą, gamtos paveldą, darnų turizmą ir saugumą miesto teritorijoje. Džiaugiuosi, kad ir Telšių miestas įsitraukė į šį projektą ir šiuo metu rengia Tvarios plėtros strategiją, kurios parengti ir įgyvendinti yra skirta 9,8 mln. Eur – Europos sąjungos lėšų.

2022 m. birželio 9 d. įvyko pirmasis darbo grupės susitikimas, kuriame aptarti pagrindiniai tvarios plėtros strategijos tikslai, uždaviniai ir tolimesnių veiksmų planas. Kartu su darbo grupės nariais sieksime, kad strategija būtų išsami ir naudinga Telšių rajono gyventojams, valdžios institucijoms ir padėtų spręsti svarbiausias problemas. Organizuosime susitikimus su visuomenės atstovais, ekspertais, kad būtų suformuluotos galimos tvarios Telšių miesto plėtros informacinės, kultūrinės, ekonominės, teisinės, socialinės ir infrastruktūrinės priemonės. Stengsimės formuoti miesto urbanistinę viziją, ilgalaikį aplinkos, klimato ir demografinių sąlygų pagerėjimą, skatinant tvarią Telšių miesto plėtrą.

Mano nuomone, kuriant Telšių miesto tvarios plėtros strategiją turime galimybė pamąstyti, kaip planuojame, tvarkome ir valdome savo miestą, išanalizuoti miesto problematiką. Tikslas – kad ateityje Telšių miestas formuotųsi kaip darnus, atviras, kompaktiškas, saugus ir gyvybingas ekonominio augimo, kultūrinio ir socialinio gyvenimo centras. Tikiuosi, kad Telšių miesto tvarios plėtros strategija suteiks galimybę kurti ir įgyvendinti miesto darnaus vystymosi idėjas ir galimus projektus, kurie skatins sveiką gyvenseną, atsakingą gamybą ir vartojimą, užtikrins gamtinės aplinkos kokybę ir sudarys sąlygas mažinti klimato kaitos poveikį“, - apie Telšių miesto tvarios plėtros strategijos parengimą kalbėjo mero pavaduotojas Mantas Serva.

 

 

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra