Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gruodis
    2021     
 

SAVIVALDYBĖ Į RAJONO STRATEGINIO PLĖTROS PLANO RENGIMĄ SIEKIA KUO INTENSYVIAU ĮTRAUKTI JAUNIMĄ

Šiuo metu yra rengiamas Telšių rajono savivaldybės 2021–2030 metų strateginis plėtros planas. Siekdamas į šio plano rengimą įtraukti jaunuosius gyventojus Telšių rajono meras Kęstutis Gusarovas inicijavo nuotolinį susitikimą su VDA Telšių fakulteto studentais. Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Mantas Serva, strateginio plėtros plano rengėjai VšĮ „Regionų vystymo sprendimai“ atstovai, Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo, Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjos, Jaunimo reikalų koordinatorė, VDA Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys bei 5 šio fakulteto studentai.

Esminis šio susitikimo tikslas – išgirsti studentų balsą, išklausyti jų pasiūlymus, rekomendacijas bei įžvalgas dėl rengiamo strateginio plėtros plano.

Rajono meras paskatino studentus drąsiai išsakyti savo pastebėjimus, kuriems, jų manymu, reiktų skirti ypatingą dėmesį. Pasitarimo metu studentai didžiausią dėmesį skyrė bei akcentavo šiuos jiems aktualius aspektus:

VDA Telšių fakulteto, kaip aukštojo mokslo įstaigos, populiarinimas. Itin dažnai studentai teigė išgirstantys bei stebintys rajono gyventojų, ypač moksleivių, nuostabą sužinojus, jog Telšiuose veikia aukštojo mokslo įstaiga ir tai nėra profesinis rengimas. Problemai spręsti siūlo intensyvinti informacijos apie šį fakultetą, jo siūlomas aukštojo mokslo studijų programas sklaidą rajono švietimo įstaigose, aktyvinti komunikaciją su moksleiviais parodų, susitikimų pagalba.

Komunikacija ir informacijos sklaida apie rajone vykstančius renginius. Studentai siūlo skatinti komunikaciją tarp kultūros ir švietimo įstaigų rajone: plakatai, elektroniniai paštai, skiltis internetiniame puslapyje, kurioje atsirastų daug galimybių renkantis renginius, bei kiti kanalai ar populiarios bendravimo platformos.

Savanorystės ar verslumo skatinimo priemonės, kurios prisidėtų prie jaunimo įtraukimo ir užimtumo didinimo rajone. Studentai siūlė turimas rajone erdves pritaikyti jaunimo veikloms ir tokiu būdu spręsti užimtumo klausimą. Taip pat norėtų drauge su savivaldybės pagalba įgyvendinti įvairius projektus, plenerus, simpoziumus ar edukacijas, kurios būtų įdomios ir patiems studentams, ir visiems rajono gyventojams.

Skatinti studentų bendradarbiavimą su rajono verslo bendruomene. Studentai akcentavo, kad tam tikrų studijų programų studentams yra gana sudėtinga rasti praktikos vietą rajono įmonėse, todėl prašytų pagalbos rengiant įmonių ar verslo atstovų sąrašą, kuriame būtų susistemintos visos galimos praktikos atlikimo vietos. Studentai įsitikinę, kad didesnių praktikos atlikimo Telšiuose galimybių rezultatas – studentų, baigusių studijas, apsisprendimas pasilikti Žemaitijos sostinėje gyventi bei dirbti.

Taip pat studentai atkreipė dėmesį į, jų nuomone, svarbų poreikį skatinti ne tik etnokultūrą, bet ir šiuolaikinį meną, svarstyti galimybę miesto centre vykstančiose mugėse skirti nemokamą vietą studentams, o jie savo ruožtu prisidėtų prie tokių mugių informacinės sklaidos, jų populiarinimo.

Susitikimo metu mero pavaduotojas M. Serva pritarė, kad net telšiškiams kartais tikrai sukelia nuostabą, jog čia yra aukštojo mokslo įstaigos padalinys. „Mes turime net iš užsienio atvykusių studentų ir tai žino tikrai nedaug žmonių. Todėl tikiuosi, kad ateityje tai išspręsime“, – susitikimo metu kalbėjo M. Serva.

Jaunimo reikalų koordinatorė Lina Kybartaitė-Jokubauskienė studentams pristatė savivaldybės biudžete skirtas lėšas, kurios yra numatytos būtent jaunų žmonių projektinėms veikloms finansuoti, pakvietė bendradarbiauti ir su savivaldybės pagalba įgyvendinti projektus.

VDA Telšių fakulteto dekanas R. Banys pritarė, kad fakulteto raidos istorija vis dar turi įspaudą, todėl ne visi žino, jog tai yra būtent aukštojo mokslo įstaiga. Taip pat akcentavo, kad būtent etnokultūra formuoja rajono identitetą, todėl bendro potencialo, žmogiškųjų išteklių sujungimas, žinoma, gali padėti pasiekti geresnių rezultatų, o iš to išloštumėme visi – išnaudotumėme intelektinį ir kūrybinį potencialą bei labiau jį įvertintumėme.

E. Tarvainytė, Savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja, pritarė, jog šis fakultetas turi užimti svarbią vietą, o ryšį su fakultetu stiprina bei skatina pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri veikia jau kelerius metus, kasmetinis jos veiksmų planas, kurį galima tobulinti, plėsti ir platesnėje auditorijoje diskutuoti. Buvusi studentų atstovybės pirmininkė Ieva Fridrikaitė pasidžiaugė, kad yra atkreiptas dėmesys į fakultetą ir jo bendruomenę, studentus, kurie tikrai gali prisidėti kurdami.

Susitikimą užbaigdami rajono vadovai akcentavo, kad tai buvo pirminis pasitarimas, problemos girdimos, į jas įsiklausoma, o pasibaigus karantinui pakvietė susitikti ir toliau diskutuoti gyvai. Taip pat paskatino ir priminė studentams, jeigu atsirastų naujų susitikimo metu neišsakytų idėjų ar pasiūlymų, palaikyti glaudų bendradarbiavimą ir juos drąsiai teikti savivaldybės mero patarėjai R. Kumžaitei, kuri perduos atsakingiems darbuotojams.

„Džiugu girdėti jaunų žmonių mintis. Šis pokalbis vyksta laiku ir yra reikalingas, nes išsakyta nemažai. Didžioji dalis problemų – komunikacija. Tiek viduje, tiek tarp institucijų ir viešumoje. Taip pat mums dažnai trūksta savidžiugos ir per daug esame įsikibę į stereotipus – reikia daugiau kalbėti apie gerus darbus ir nepamiršti patiems jais pasidžiaugti. Atrodo, darželių grupes steigiame, mokyklas turime, įgyvendiname ir ne vieną rėmimo priemonę – tikrai dirbame, tačiau reikia dar daugiau, kad jaunas žmogus norėtų Telšiuose pasilikti. O strateginio plėtros plano rengėjus kviečiu atsakingai atkreipti dėmesį į šias studentų išsakytas pastabas ir atsižvelgti į jas rengiant planą“, – apibendrindamas susitikimą kalbėjo rajono meras Kęstutis Gusarovas.

Siekdamas kuo didesnio rajono jaunų žmonių įsitraukimo į paties svarbiausio savivaldybės strateginio dokumento rengimą, rajono meras prie visų Telšių rajono savivaldybės 2021–2030 metų strateginio plėtros plano rengimo darbo grupių prisijungti pakvietė rajono 11–12 klasėse besimokančius moksleivius. Meras įsitikinęs, kad jaunų žmonių įtraukimas į rajono strategijos formavimą yra būtinas: jis ne tik atkreips dėmesį į augančią ateities kartą, jos lūkesčius, įžvalgas, padės labiau girdėti jų nuomonę, bet paskatins ir pačius jaunuolius būti aktyvesnius, labiau dalyvauti priimant sprendimus ir padidins pasitikėjimą vietos valdžia, kuri tiki ir pasitiki jaunąja karta.

Šį antradienį rajono vadovai nuotolinį susitikimą rengia ir su Telšių regioninio profesinio mokymo centro moksleiviais, darbuotojais. Susitikimo tikslas taip pat išgirsti ir į rengiamą rajono strategiją įtraukti jų įžvalgas ar pasiūlymus.

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: