Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gruodis
    2021     
 

Šis įvertinimas – tai bendras didelės mūsų komandos nuopelnas!

Džiugi žinia👏 - šiemet tradicinė padėka vietos savivaldos įstaigoms už jų išskirtinį dėmesį ir paramą tautinių mažumų kultūros, paveldo ir atminties įamžinimo projektams, skatinantiems tarpusavio pažinimą ir tarpkultūrinį dialogą atiteko mūsų Telšių rajono savivaldybei už Telšių ješiboto pastato išsaugojimą ir pritaikymą edukacinėms, visuomeninėms, kultūrinėms veikloms.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės organizavo iškilmingą renginį, kurio metu apdovanojo ir pagerbė asmenis, įstaigas ar organizacijas, brandinančias ir turtinančias Lietuvą daugiakultūriškumu ir pagarba tautinei įvairovei.

Departamentas kasmet padėkoja vietos savivaldos įstaigoms už jų išskirtinį dėmesį ir paramą tautinių mažumų kultūros, paveldo ir atminties įamžinimo projektams, skatinantiems tarpusavio pažinimą ir tarpkultūrinį dialogą.

Prie Ješiboto pastato išsaugojimo projekto prisidėjo daugybė žmonių – Savivaldybės taryba, administracijos darbuotojai, profesionaliai dirbę rangovai. Šiandien taip pat yra nuspręsta, kas šioje, vienoje garsiausių pasaulyje aukštųjų rabinų ir žemesnių žydų dvasininkų mokyklų bus vykdoma. Perdavus panaudos pagrindais, pastatą įveiklins ir įvairias edukacines veiklas čia vykdys Žemaičių muziejus „Alka“, kurio komandoje žydų istorijos profesionalai.  Tuomet, dar 19 a. pabaigoje, įkurtoje Telšių ješivoje sukurta mokymo sistema – tarsi kelrodis žydų dvasininkų mokyklų švyturys, pasiekęs net tolimąsias Jungtines Amerikos Valstijas. Ten, Klivlende, Telšiuose sukurtos sistemos pagrindu, ši mokykla veikia iki šiol, o Telšių ješiva – atsinaujinusi ir šiandien kvies pažinti gilią istoriją menančią neatsiejamą Telšių identiteto dalį – žydų istoriją. Džiaugiu, kad Telšiai ne tik Žemaitijos sostinė, puoselėjanti žemaitiškumą, bet ir kitų tautų kultūrą ir istoriją saugantis miestas.

 

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
komentarų nėra