Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Sausis
    2022     
 

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ TURI PIRMĄJĮ AMBASADORIŲ UŽSIENYJE

Visai nesenai Savivaldybės mero iniciatyva pradėta įgyvendinti naujovė, kuria siekiama užmegzti abipusius ryšius tarp savivaldybės ir užsienio valstybėse gyvenančių telšiškių, įgyvendinant projektus ir iniciatyvas, dalinantis patirtimi bei ryšiais, vykdant įvairių sričių veiklas.

Telšių rajono savivaldybės ambasadoriaus vardas Mero potvarkiu suteiktas Airijoje gyvenančiam telšiškiui gydytojui Raimundui Zaveckiui. Apie naująjį ambasadorių puikiai atsiliepė Airijoje gyvenantis kunigas Egidijus Arnašius, į šią šalį atvykęs prieš 15 metų iš Eigirdžių klebono pareigų, ir kadenciją šiuo metu jau baigęs Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus Meilūnas.

Airijoje gyvenantį telšiškį gydytoją Raimundą Zaveckį apibūdina kaip visapusiškai turtingą asmenybę, puikų, gerbiamą ir aktyvų Airijoje gyvenančių lietuvių bendruomenės narį.  R.Zaveckio tėvai ir šiandien tebegyvena Telšiuose, o sutuoktinė taip pat palaiko globalios Lietuvos projektą – yra oficiali Šilalės rajono ambasadorė. Į Airiją R.Zaveckis išvyko prieš 13 metų, o prieš tai šeimos gydytoju dirbo Lietuvoje.

Antradienį vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo ir Regioninės Telšių ligoninės direktorės pavaduotoja Simona Simaitytė, įteikiant šį statusą patvirtinantį liudijimą, R.Zaveckis džiaugėsi galėdamas prisidėti prie šios idėjos, su šypsena veide teigė, jog Telšiai – mylimas ir artimas miestas, prie kurio gerovės kūrimo nori prisidėti, bei dalijosi mintimis apie galimas bendradarbiavimo sritis. Tai ir rajono moksleivių skatinimas, kasmet surengiant jų apsilankymą pas ambasadorių Airijoje, ir įrangos, gelbstinčios žmonių gyvybes, dovanojimas miestui, stovyklų organizavimas bei kita.

„Mintis kurti Savivaldybės ambasadorių tinklą kilo jau prieš metus. Žinoma, planus sujaukė pasaulinė pandemija. Mano pagrindinis siekis kuriant šį tinklą – užmegzti kuo glaudesnius ryšius su užsienyje esančiais lietuviais telšiškiais ir bendradarbiauti su jais informuojant apie valstybės ar savivaldybės teikiamą paramą ir pagalbą grįžtantiems iš užsienio. Kita, ne ką mažiau svarbi užduotis – turėti grįžtamąjį ryšį su išeivijoje esančiais kraštiečiais, keičiantis informacija, ko labiausiai trūksta ar reikia, norint priimti sprendimą grįžti gyventi į gimtąją šalį, gimtąjį kraštą – Telšius. Šiandien įvykęs pirmasis šio vardo statuso suteikimas – pradžia to, kas, tikiuosi, išaugs į platų, daugiaformatį ir į rezultatus orientuotą ambasadorių tinklą“, - apie siekį sukurti Savivaldybės ambasadorių tinklą kalba Meras Kęstutis Gusarovas.

Tikime, jog užsienyje gyvena daug aktyvių visuomeniškų tautiečių, o dauguma jų palaiko labai glaudžius ryšius su gimtaisiais Telšiais, viena ar kita forma prisideda prie gimtojo miesto gyvenimo. Todėl jeigu pažįstame tokių telšiškių arba patys norėtumėte prisidėti prie šio kuriamo Telšių rajono savivaldybės ambasadorių užsienyje tinklo, kviečiame kreiptis į Savivaldybės mero patarėją Rugilę Kumžaitę el.paštu rugile.kumzaite@telsiai.lt arba tel.nr (8 444) 56182.

Drauge garsinkime Telšių vardą ir skleiskime gerąją žinią apie Žemaitijos sostinę!

Taip pat skaitykite:
Atgal Spausdinimo versija Archyvas
Dalintis
Facebook
Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas: