2023-09-20
Spausdinti

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ Rainių skyriuje vaikai ugdomi pusiau lauko grupėje

first image

Nuo rugsėjo 1 d. lopšelio - darželio „Eglutė“ Rainių skyriuje pradėjo veikti pusiau lauko grupė. Pusiau lauko grupė – tai ugdymo aplinka, kurioje vaikai didesnę laiko dalį praleidžia lauke. Tai yra tarpinis variantas tarp tradicinio ir lauko darželio. Patalpose tik miegama ir valgoma. Kieme esančiame kupole organizuojami užsiėmimai: ryto ratas, meninės raiškos užsiėmimai, STEAM veiklos, patirtinė veikla, kūrybiniai žaidimai. Veiklose naudojamos natūralios medžiagos, pirmenybę teikiant medžiui, akmeniui, žemei, žolei, gėlei, smėliui, vandeniui.

Įstaigos kieme įrengta erdvė, skirta vaikų stambiajai motorikai ugdyti. Medžiuose yra statoma saugių laipynių trąsa, už jos yra didelė smėlio erdvė, kurioje vaikai atlieka įvairiausius kasinėjimus ir kuria pačius įdomiausius žaidimus. Kieme stovi virtuvė, kur mažieji tyrinėtojai gamina savo įvairiausius šedevrus. Lauko tyrinėjimų erdvėje neapsieinama ir be medinių molbertų, kur vaikai sukuria pačių netikėčiausių meninių kūrinių. Pasivaikščiojus po kiemą, galima rasti konstravimo, gamtos pažinimo erdves. Įruoštas darželis, kuriame vaikai mokomi auginti įvairias daržoves, augaliukus, jais rūpintis ir prižiūrėti. Praktika parodė, kad daug laiko praleisdami lauke vaikai pirmiausia patiria tiesioginį ryšį su žeme, augalais, vandeniu.

Vaikų tėveliai džiaugiasi, kad jų vaikai lanko Rainiukų grupę. Vaikai grįžę iš darželio visada pilni įspūdžių: pasakoja, ką sodino, kaip  prižiūri augaliukus, eina į mišką, stebi gamtą ir t.t. „Ačiū už nuostabius sumanymus, nes grynas oras – sveikata“, - sako jie. Kūrybiškumas, laisvės pojūtis, galimybės saviraiškai pateisina vaikų, tėvų ir darbuotojų lūkesčius.  

Svarbu, kad ugdydamiesi lauke vaikai tampa fiziškai aktyvesni, emociškai stipresni, mažiau serga, lavina savo smulkiąją ir stambiąją motoriką, įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, sustiprina artimą ryšį su gamta.

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ informacija