2023-04-28 Atnaujinimo data: 2023-04-29
Spausdinti

Telšiuose vyko Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas skaitymo maratonas „Ievos Simonaitytės pėdomis per Klaipėdos kraštą“

first image

Balandžio 21 d. 9. 00 val. Telšiuose, savivaldybės Didžiojoje salėje, prasidėjo beveik 5 valandas trukęs Lietuvių kalbos dienų renginys – skaitymo maratonas, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, taip pat pernai paminėtoms šio krašto rašytojos Ievos Simonaitytės 125 gimimo metinėms ir Pasaulinei knygos dienai, kuri minima balandžio 23 d. 

Maratoną atidarė patys mažiausieji – 6 lopšelio-darželio „Saulutė“ auklėtiniai. Simboliška, kad jie savo kelią į knygų pasaulį pradėjo kūriniu apie lietutį. Juk ir jūra prasideda mažyčiu lietaus upeliuku. Apie jūrą, stebuklingus vandenis skaitė ir kiti  mažieji skaitytojai:  4 Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai, 4 Vincento Borisevičiaus gimnazijos pirmokai ir 12 „Atžalyno“ progimnazijos trečiokų. Visuose tekstuose buvo akcentuojama, kaip svarbu, kad ir tas mažytis vandens lašelis būtų švarus.   „Atžalyno“ progimnazijos  5 penktokai ir 3 šeštokai bei net 19 „Džiugo“ gimnazistų (1c ir 1d gimnazijos klasės) skaitė nelengvą Ievos Simonaitytės autobiografinės trilogijos tekstą apie Pirmojo pasaulinio karo laikotarpį ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos priešaušrį. Visiems jiems pavyzdį rodė ir atlydėjusios pedagogės Daiva Narmontienė, Dalia Vilimienė, Audra Arlauskienė, Aušra Ramančiauskienė, Asta Ruikienė, Aušra Vaičiulienė bei Telšių rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistės Lilijana ir Zita.

Belieka palinkėti, kad šių skaitytojų kelionė gyvenimo upeliais ir upeliukais  į didžiąją pažinimo jūrą būtų kupina nuostabiausių atradimų, pažinimo džiaugsmo, svajonių išsipildymo. Tokia ji buvo ir Ievai Simonaitytei. Patyrusi didžiulį skurdą, kamuojama sunkios negalios silpnutė mergaitė knygų pagalba tapo viena žymiausių lietuvių rašytojų.

Maži lašeliai, bėkite į upelius, tekėkite į jūrą, tik jos neužterškite. Spalvingos vaikiškos knygutės, nutieskite kelią į prasmingų, pačių geriausių knygų pasaulį!

                               

Skaitymo maratono organizatorė kalbos tvarkytoja      Birutė Žulkutė