2022-11-29
Spausdinti

VDA Telšių galerijoje – menininko Vlado Suncovo paskaita

first image

Gruodžio 2 d. 13 val. Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje rengiama antroji pranešimų ciklo apie meną „Koncepcijos“ paskaita, kurią skaitys menininkas Vladas Suncovas.

Lektorius atskleis savo įžvalgas apie erdvių kūrimą kaip meninę praktiką, remdamasis asmenine kūryba ir istoriniais pavyzdžiais.

V. Suncovas – menininkas, kuriantis erdves architektūros, dizaino, technologijų ir meno metodais. Kūrybinę praktiką jis plėtoja atskleisdamas meną viešoje erdvėje, scenografijas, parodų dizainą, mažąją architektūrą, instaliacijas, eksperimentinius baldus ir edukacinius projektus. Jo kūrybos bruožai išskirtiniai – modulinės, dislokuojamos konstrukcijos, mechaninės inžinerijos elementai, parametrinis dizainas, taip pat erdvės transformacijos naudojant konceptualiai pagrįstus, dažnai kritinius sprendimus.

„Menininko ir mokslininko profilis atrodo labai artimas. Tos sritys persipynusios ir jose pilna noro pažinti, atrasti, eksperimentuoti. Man įdomu nerti į kažką, ko nežinau. Mėgstu dirbti su problemomis, iššūkiais: tai ganėtinai artima dizaino sričiai, kurioje stengiamasi dizainu išspręsti vienokią ar kitokią problemą“, – apie save pasakoja V. Suncovas.

VDA Telšių fakulteto informacija